Sedm mečů

Seven Swords

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Sedm mečů

Sedm mečů /2005

Režie: Tsui Hark

Hrají: Leon Lai, Donnie Yen, Kim So-Yeon, Charlie Yeung, Lau Kar-Leung

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Sedm mečů

Čínské swordsplay filmy se pozvolna stávají každoroční výbavou vychovaného kinofila. Začalo to Tygrem a Drakem a letos nám standardní dávku soubojů na meče, pravověrného drátovaného kung-fu a velkých činů, obstará veterán Tsui Hark, který se těmito legráckami zabýval už na začátku 90. let. Od té doby bohužel trochu zkornatěl a návrat do režijních střevíců se po letech prý ne zcela podařil. Možná je to ale proto, že se od Harka očekává příliš. V oboru platí za legendu, která přinesla Once upon a Time in China nebo osobitý remake One Armed Swordsmana (Dao). Seven Swords vychází ze slavné čínské novely, ale na první pohled vám připomene Sedm statečných. Sedmero bojovníků, každý se svou unikátní zbraní, se vydává konat dobro... jen je v tom trochu chaos, protože Hark byl donucen svůj bezmála čtyřhodinový epos sestříhat na polovičku, za což ho kritika nemilosrdně strhala (dějově je to prý dost chaos, problém je, že podobné je to i s předchozími Harkovy produkčními počiny (je to takový asijský Luc Besson), otázkou tedy je, zda bude nesestřižená verze na DVD nějak výrazně lepší). Nad snímkem se tak vznáší celá řada otazníků, nicméně z Hong Kongu se v žánru létajících kopanců a mečů exportuje čím dál tím méně zajímavých věcí a tak by vás Seven Swords měl zajímat, už kvůli poměrně hvězdnému obsazení a přítomnosti nejlepších choreografů. Taková vydařená pětiminutová řezanice, ukrytá ve dvouhodinové meditaci, to je pořád lepší než drátem do oka. :)

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Sedm mečů

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Sedm mečů

V recenzentské branži existují v podstatě tři druhy filmů - na první se těšíte, druhé jsou vám lhostejné a těm třetím se vyhýbáte. :) Do poslední škatulky naštěstí patří většinou jen pár filmů (nemluvím teď o vyhýbání se konkrétním žánrům), ale vždycky se najde něco, co odkládáte dokud to jde. V mém případě se jednalo o Seven Swords Tsuie Harka. Jeden z nejočekávanějších wuxia filmů, který sliboval redefinici žánru, čtyřhodinovou stopáž a návrat giganta, který nám kdysi přinesl pecky jako Onc...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Sedm mečů

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Sedm mečů

Zatím nevyšlo.


Související články

22.11.2016 14:18 Další comics pro Lokiho? Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
21.11.2016 00:24 Fantastická zvířata mají balík, sesadila Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
17.10.2016 00:01 Affleck na první příčce, Max Steel katastrofou Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
10.10.2016 00:33 Dívka ve vlaku porazila Burtona i oscarové želízko Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
2.10.2016 22:56 Burton a Eva Green si podali (Wahl)Berga Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.