Saxána a Lexikon kouzel

Saxána a Lexikon kouzel

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (49)
Plakát k filmu Saxána a Lexikon kouzel

Saxána a Lexikon kouzel /2011

Režie: Václav Vorlíček

Hrají: Petra Černocká, Jan Hrušinský, Jiřina Bohdalová. Helena Nováčková, Petr Nárožný

Česká premiéra: 15.9.2011

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Saxána a Lexikon kouzel

V kostce: "Pokračování populární fantasy komedie Dívka na koštěti na sebe nechalo čekat čtyřicet let. A klidně bychom bez něj vydrželi ještě jednou tak dlouho. Dcera hlavní hrdinky z prvního filmu se vydává do světa kouzel a čeká tu na ni banda směšně vypadajících digitálních potvor, jimž sekunduje dokonale otravná Jiřina Bohdalová, příběh, který nemá hlavu ani patu, opakovaně znásilňovaná logika a utrpení srovnatelné s Kameňáky. Tenhle film vám může beze srandy ublížit!"

Galerie obrázků filmu Saxána a Lexikon kouzel


Recenze filmu Saxána a Lexikon kouzel

Báli jsme se toho několik let. Návrat Dívky na koštěti nám sliboval Václav Vorlíček už pěkně dlouho. Ale protože chtěl z filmu udělat trikovou podívanou, před kterou se budou krčit i hollywoodské blockbustery a s ohledem na kvality věcí, jež natáčel v posledních letech, jsme se báli. S prvními plakáty a upoutávkami přešel strach v hysterii a otevřený výsměch, ale zároveň jsme začali všichni být i trochu nervózní, protože nevypočitatelný český divák je schopen udělat hit i z komedie založené n...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Saxána a Lexikon kouzel

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Saxána a Lexikon kouzel

Zatím nevyšlo.


Související články

7.6.2016 14:56 První dojmy: Warcraft: První střet Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
31.5.2016 14:21 Soutěž o knížky Warcraft Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
2.6.2015 18:38 Kdo půjde ve stopách Harryho Pottera? Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
12.3.2015 17:00 Zemřel spisovatel Terry Pratchett Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
1.3.2015 11:30 Víkendový výplach #286 o falešných filmech a podfukářích Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Pokud bychom měli říct jeden jediný film, o kterém už teď víme, že to bude sranda, nemáme na mysli ani nový kousek Marcela Bystroňe, Zdeňka Trošky nebo Martina Kotíka, ale velký návrat legendárního Václava Vorlíčka. Saxana, jak se bude jmenovat dvojka dnes již klasické Dívky na koštěti, nás totiž baví už teď. A to ještě ani pořádně nezačalo natáčení. Producenti si spočítali, že film, který před čtyřiatřiceti lety naplnil kina, by mohl uspět se svým světem čarodějnic a kouzelnických škol i dnes. Bohužel diváci, kteří sály tehdy naplnili, jsou dnes většinou důchodci, kteří se těžko budou na dvojku hrnout v davech. Nápad vytvořit Vladimíra Menšíka a Josefa Bláhu pomocí nejmodernějších 3D technologií nakonec nejspíš také padl (tvůrci asi viděli Návrat Jediho a uvědomili si, že na tohle zkrátka nemají), ale digitálních triků a animací se tvůrci úplně nevzdali. Máme se tedy na co těšit. Bohužel scénárista a jeden z hlavních strůjců úspěchu Miloš Macourek se už pod scénář nepodepíše. A o čem to celé bude? Saxana zůstala na konci filmu v lidském světě, šťastně se vdala za Jana Hrušinského a spolu mají dceru Saxanu. Ta se shodou náhod dostane do pohádkového světa, kde se musí stát hrdinkou a zachránit říši před zlým comicsovým padouchem. Hodně to připomíná starý nerealizovaný Vorlíčkův film, kde postava jménem Black Power (s tváří nikoho menšího než Jana Čenského) chtěla ovládnout svět pohádek. Tehdy došly při natáčení peníze, ale někomu asi přišlo líto vyhodit scénář. Každopádně po pekelném seriálu On je žena a zvěrstvu Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko můžeme čekat cokoliv. Tedy i variaci na Harryho Pottera.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.