Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (18)
Plakát k filmu Saw 5

Saw 5 /2008

Režie: David Hackl

Hrají: Tobin Bell, Scott Patterson, Costas Mandylor, Julie Benz, Mark Rolston

Česká premiéra: 30.10.2008

USA premiéra: 24.10.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Saw 5

V kostce: ""Skládačkový vrah" se vrací, přestože už ho spravedlnost několikrát předtím odepsala. Po stopách se mu vydává ambiciózní detektiv, který jako zázrakem unikl z vrahovy poslední pasti a během svého vyšetřování se dozvídá krutou pravdu... Saw 5 je pátý díl béčkové hororové série, kde spousta lidí zemře bizarně nápaditými způsoby. Mám dojem, že to je verdikt, o kterém si dokážete utvořit obrázek sami."

Galerie obrázků filmu Saw 5


Recenze filmu Saw 5

Byl to skvělý start. Nezávislý horůrek Saw s geniálním průvodním nápadem svého času oslavovali diváci i kritici. Vznikla dvojka. Trojka. Čtyřka. Pětka. Z dnešního pohledu je až neuvěřitelné, jakou má série Saw výdrž. Kritická přízeň sice opadla, diváci si nicméně v rámci každoročního svátku vykotlaných dýní na svou porci Pily zajdou. A tak není důvod nenatočit za rok zase další pokračování. VŽDYCKY v něm někdo zatouží účinkovat (tady se přece píší dějiny, no ne?), bude stát úplně stejně mrzký...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Saw 5


DVD a Blu-ray filmu Saw 5

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.


Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Jigsaw se vrací. Nezastavila ho smrt, nezastavil ho klesající zájem diváků, nezastavil ho ani fakt, že už začíná všechny tak trošku štvát. Matematická formule, ve které se srovnávají malé výrobní náklady s vysokými zisky opět zařídila, že se na nás řítí pokračování Saw. První díl byl svěží, chytrá, vizuálně zajímavá a především napínavá podívaná. Pak už to šlo s celou sérií z kopce. O ději pátého dílu není známo prakticky nic, snad jen to, že by měl přímo navazovat na konec čtyřky. Ale ono je to vlastně úplně jedno. Snad nikdo nečeká, že by se ze Saw stala inteligentní zábava s chytrým scénářem. Opět nás nejspíš tvůrci seznámí s několika novými způsoby, jak hrdinům přivodit fyzickou bolest a slabším divákům v kině žaludeční nevolnost. V hereckém obsazení žádná hvězda nefiguruje, ale herci nikdy nebyli to, co tahalo diváky do kina. Změna však proběhla na pozici režiséra. James Wan, který natočil jedničku, se pochopitelně nevrací, ale Darrena Lynn Bousmana nahradil David Hackl. Ten sice režijně debutuje, ale jako producent je podepsán pod druhým, třetím i čtvrtým dílem. Jestliže tedy pozorně sledoval, jak probíhá natáčení, a jestli mu Bousman nechal svou zásobu kamerových filtrů, žádnou razantní změnu stylu čekat nemůžeme.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.