Save the Green Planet

Save the Green Planet

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Save the Green Planet

Save the Green Planet /2003

Režie: Jang Jun-hwan

Hrají: Shin Ha-Gyun, Baek Yun-Shik, Hwang Jeong-min

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 20.4.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Save the Green Planet

Stalo se už jakýmsi společenským klišé básnit o jihokorejské kinematografii jako o rájí pro moderní cinefily. I Save the Green Planet pochází z tohoto zaslíbeného kraje, v němž je dovoleno prakticky cokoliv, kde se s vážnou tváří míchají absurdity s poselstvím, prostě kde se ty omamné filmové příběhy vyprávějí úplně jinším způsobem než na jaký jsme zvyklý u Bruckheimerů, Spielbergů nebo Jacksonů. Save the Green Planet proplouvá světovým filmem jako vlajková loď korejského filmu už někdy od začátku roku 2003. Totální mix filmových žánrů, převrácených i vydřených klišé, absurdní poetiky a (polo)seriózního ekologického poselství zbořil nejednoho kritika a nejednu přežitou představu o tom, jak „normálně“ má vypadat postmoderní filmové dílo. Zvláštní příležitost si žádá zvláštní zacházení. Hraje se o záchranu planety Země, kterou má na starosti jeden odhodlaný mladík, jenž ví, co je tam venku: Mimozemšťani, kteří terorizují naši planetu. Precizní filosofický mišmaš bych charakterizoval jako průnik Saw, Misery nechce zemřít, Dvanácti opic, Monty Pythonů, Oldboye a Kill Billa – jinak řečeno něco úplně nového a úplně jiného. Někdo říká, že i úplně lepšího. :-)

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Save the Green Planet

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Save the Green Planet

Málokdy se mi stává, že narazím na film, o němž by se dalo u piva vyprávět celé hodiny, ale při formulaci krátkého kritického hodnocení se najednou nedostává slov. Ano, Save the Green je výjimečný počin, jenž se stejně tak dobře příčí žánrovým zvyklostem, jako recenzentským škatulkám. Proto budu tentokrát ještě víc osobní a ve svém hodnocení nepokrytě „divácký“. Korejský divočák Jang Jun-hwan ve svém debutu ukázal, kam až může postmoderní filmové umění dospět: K absolutní hře, laškovnému mate...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Save the Green Planet

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Save the Green Planet

Zatím nevyšlo.


Související články

24.2.2017 10:14 Batman má režiséra i parťáka Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
13.2.2017 10:23 Halloween se vrací Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
5.2.2017 12:00 Víkendový výplach #387 o Westworldu a Cageovi Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
13.1.2017 17:00 Nový Green Lantern má scenáristy Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
10.1.2017 10:05 Gangsterská rodinná jízda Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.