Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Sahara

Sahara /2005

Režie: Breck Eisner

Hrají: Matthew McConaughey, Penelope Cruz, Steve Zahn

Česká premiéra: 9.6.2005

USA premiéra: 8.4.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Sahara

Dirk Pitt (Matthew McConaughey) je opálený zarostlý krasavec, který vede polotajnou potápěčsko-ekologicko-mariňáckou agenturu NUMA, jejímž hlavním programem je tahat lidi z vodních nesnází, hledat skryté poklady a pořádně se při tom pobavit. Teď se společnost ocitla v situaci, kdy její práce přestává být jen zábavnou hrou – přišlo hlášení, že se v Africe rozšířila nebezpečná nákaza, která dělá z lidí kanibaly, zombie, nebo navozuje pocit rýmy (umíte si představit tu hrůzu, když má někdo v tropické Africe rýmu? ;). Proč přišlo hlášení jim? Protože choroba se šíří pomocí infikované vody, do které jeden bezohledný africký magnát vylil radioaktivní splašky ze své továrny na lepší zítřky. Nezbývá než sbalit si svých pět švestek a vyrazit na rozpálené písky největší pouště světa. Ale aby záchrana světa před ekologickou katastrofou nebyla tak jednoduchá, dostává se Pittův tým do potíží ještě na dvou frontách. Vedle toho, že se zaplete do menší války mezi chlapíky s turbany a chlapíky bez turbanů, podaří se mu přijít na zlatý poklad, o kterém vypráví prastará legenda a po kterém určitě pase také někdo jiný. No tedy, máme se na co těšit. Mimochodem, Sahara je adaptací románu Clivea Cusslera, který je mnohými považován za největšího tvořitele dobrodružných románů současnosti.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Sahara

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Sahara

Přiznám se, že Matthew McConaughey se mi v roli akčního řízka líbí už od Království ohně, kde jeho Van Zan doslova ukradl Baleovi snímek pod rukama. A navíc mě letos těžce zklamal lovec pokladů Nicolas Cage, takže jsem od Sahary čekal trochu víc než vyšisovanou hollywoodskou filmařinu, opírající se o brakové romány s legendárním hrdinou Dirkem Pittem. Teď určitě čekáte, jak se budu rozepisovat o velkém zklamání, ale... vedle jak ta jedle. Zelenáč Breck Eisner, který absolvoval teprve před des...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Sahara


DVD a Blu-ray filmu Sahara

Zatím nevyšlo.


Související články

10.9.2012 18:01 Vin Diesel bude lovit čarodějnice Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
5.11.2011 12:16 MZ Skalpel: comicsová týmovka Avengers Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
6.9.2011 19:51 Televizní Tipy 6.9. - 12.9. 2011 a MZ Talk Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
31.5.2011 11:52 Televizní Tipy 31.5. - 6.6.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
31.8.2010 22:35 Televizní Tipy 1.9. - 5.9. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.