Rozervaná objetí

Broken Embraces

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Rozervaná objetí

Rozervaná objetí /2009

Režie: Pedro Almodóvar

Hrají: Penélope Cruz, Lluis Homar, Blanca Portillo, José Luis Gómez, Tamar Novas, Rubén Ochandiano

Česká premiéra: 3.9.2009

USA premiéra: 20.11.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Rozervaná objetí

V kostce: "Milostný trojúhelník režisér – herečka – její starý a vlivný milenec vygraduje během natáčení filmu posedlostí a tragédií. S odstupem let se slepý režisér pokouší poskládat střípky událostí tak, aby došel rozhřešení a znovu našel sebe samého. Pedro Almodóvar ve svém posledním snímku využívá melodrama pouze jako jeden z prostředků vyznání lásky k filmu. Toto vyznání mnohem více pracuje s intelektem než s city, což bude pro skalní fanoušky Španěla nejspíše zrada, pro jeho kritiky zase možná příležitost zatleskat: tady se opravdu nehraje na první signální."

Galerie obrázků filmu Rozervaná objetí

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Rozervaná objetí

Nový film španělského režiséra Pedro Almodóvara se na první pohled může jevit chladný, odtažitý, snad i neosobní. To je však pouhý klam způsobený tím, že tak vyhlíží tragický příběh milostného trojúhelníku, který stojí ve středu dění. Ve skutečnosti to není líčení vášní mezi hrdiny, co režiséra fascinuje a žene kupředu. Pokud Rozervaná objetí něčemu vyznávají lásku, vyjevují nezměrnou vášeň, pak je to jen a jen film samotný. Film jako posedlost zachycením a podmaněním reality. Film jako nástr...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Rozervaná objetí


DVD a Blu-ray filmu Rozervaná objetí

Zatím nevyšlo.


Související články

11.5.2016 17:09 Ridley Scott a western plný násilí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
29.2.2016 02:23 Oscaři rozdáni! Vyhráli Max, Leo a Spotlight Rubrika: Novinky Diskuze: 249 příspěvků
14.1.2016 14:36 88. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 109 příspěvků
3.3.2014 01:49 86. Oscary ovládla Gravitace a otroci Rubrika: Novinky Diskuze: 146 příspěvků
16.1.2014 12:49 86. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 144 příspěvků

Na obzoru   (autor: Cival)

Pedro Almodóvar znovu barevně, znovu s Penelópe Cruz a znovu o tom, jak ženy ovlivňují životy mužů. Před čtrnácti lety se jeden z nich stal obětí vážné autonehody. Ztratil při ní nejen zrak, ale i ženu svého života, Lenu. Tento muž má dvě jména. První je Harry Caine, pseudonym, jenž používá pro literární tvorbu. Druhé je Mateo Blanco, jeho skutečné jméno, jímž se podepisuje pod filmy, které natáčí. Po nehodě ale Mateo umírá a zůstává jen Harry... což zní ještě víc felliniovsky než všechny předchozí Almodóvarovy filmy dohromady. Rozervané objetí má přitom odkazovat prý zejména k filmům noir, jmenovitě k In a Lonely Place Nicholase Raye a k Městu iluzí Vincenta Minnelliho.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.