Rocky Balboa

Rocky Balboa

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (35)
Plakát k filmu Rocky Balboa

Rocky Balboa /2006

Režie: Sylvester Stallone

Hrají: Sylvester Stallone, Antonio Tarver, Burt Young, A. J. Benza, Tim Carr

Česká premiéra: 1.3.2007

USA premiéra: 20.12.2006

Na DVD od: 23.7.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Rocky Balboa

Sly o tom mluvil celé roky a už tehdy to většina z nás považovala za špatný nápad. Rozhoupat se k natáčení šestého Rockyho v šedesáti letech už je mimořádně špatný nápad, resp. považovalo by se to za velmi originální, kdyby podobnou comebackovou strategii Stallone nepoužil kdysi v podprůměrné pětce a kdyby to na první pohled nevypadalo jako posmrtná křeč celebrity, o které se už příliš nemluví. To však klučinu neodradí a my mu to zřejmě díky jeho 80s zásluhám promineme (tedy, mluvím za sebe ;), minimálně do chvíle, než se objeví nějaký teaser. Kromě Rockyho hodlá Stallone vzkřísit i Ramba, ale o tom si povíme jindy. S Rockym se vrátím ke kořenům, žije teď ve Philadelphii, vlastní restauraci a opíjí se žalem, protože jeho Adrian zemřela (daň za to, že Talia Shire odmítla ve filmu hrát). Aby Rocky nepropadl depresím, rozhodne se vrátit ke své druhé životní lásce - boxu. Začne zase trénovat a boxovat ve třetí-čtvrté lize. Na šampiony se ale nezapomíná a tak se o Rockyho aktivitách dozví Mason "The Line" Dixon, úřadující mistr světa v těžké váze a veřejně vyzve Rockyho na souboj. Samozřejmě se toho chytí média a Rocky najednou musí odhánět reportéry vidlemi. Je jasné, že v tomhle směru se pro Stalloneho rodí další možnost k "zamyšlení nad palčivými tématy současnosti", jak tomu ostatně bylo ve všech dílech (snad krom čtyřky, ve které šlo čistě o vyrovnávání účtů ze studené války ;).

Šestý Rocky je tak trochu inspirován návratem George Foremana do ringu - Stallone to má zřejmě v hlavě dobře srovnané, pořád se intenzivně věnuje boxu (dokonce zkoušel i boxerskou reality show, která bohužel zkrachovala kvůli sebevraždě jednoho ze soutěžících) a hodlá si tak přes svou slavnou sérii odvyprávět příběh jedné legendy a zároveň proti sobě postavit nějakého fajn boxera, kterým by měl být Antonio Tarver, Afroameričan, který na konci 90. let vyhrál ve své kategorii (lehčí těžká váha) co se dalo. Návrat ke kořenům to bude pro Rockyho i v jiných aspektech. Rozpočet filmu by neměl překročit 20 milionů, přičemž MGM věří Slyovi tak málo, že hodlá investovat jen 10 (zbytek si bude muset bývalá hvězda sehnat vlastnoručně). Stallone tak slibuje "feel" známý z jedničky, s tím že se vrátí alespoň Burt Young jako Paulie. Natáčení začíná 4. prosince, kdy se Stallone a Tarver poprvé servou v Las Vegas. Perlička na závěr - na IMDb je film listován jako Rocky Balboa, zřejmě aby se předešlo mýlce s krátkou parodií Akiho Kaurismäkiho z roku 1986, která trochu překroutila čtvrtý díl série. :)

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Rocky Balboa

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Rocky Balboa

Vrátil se. O šestnáct let starší, bez milované Adrian i v pětce vzpomínaného Damoklova meče v podobě poškození mozku. Ještě před pár měsíci byste Slyův nápad na další boxerský sequel odsoudili jako blekotání stárnoucího akčního hrdiny. Pak se ale objevila první ukázka. "Teď už se nesměje nikdo", jak vzkáže Rockymu jeho syn uprostřed posledního zápasu jeho života. Rocky došel na konec cesty a dokázal to se vztyčenou hlavou. Tahle recenze se nebude snažit být nějaká přehnaně neutrální a já ne...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Rocky Balboa


DVD a Blu-ray filmu Rocky Balboa

Zatím nevyšlo.


Související články

2.10.2016 12:40 Víkendový výplach #369 o Mad Maxovi a Skále Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
17.7.2016 12:31 Víkendový výplach #358 o dinosaurech a lekačkách Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
11.7.2016 15:59 Tvůrci Mimoňů jedou: Mazlíčci jsou rekordní megahit Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
10.6.2016 09:48 Téma: Sequely a nadávání na ně: Nekonečný koloběh Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
9.6.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Květen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.