Rituál

The Wicker Man

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Rituál

Rituál /2006

Režie: Neil LaBute

Hrají: Nicolas Cage, Ellen Burstyn, Leelee Sobieski, Frances Conroy

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 1.9.2006

Na DVD od: 31.1.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Rituál

Neil LaBute, tvůrce filmů Mezi námi muži, Tví přátelé a sousedé, Sestřička Betty, Posedlost a Sexuální rekonstrukce je režisérem, jehož filmografie je přijímána značně rozporuplně. Zatímco na csfd je v červených číslech už nějaký ten pátek jen poslední zmíněný snímek, loňské hlasování britského filmového časopisu Empire vyneslo LaButeovo Mezi námi muži do žebříčku padesáti nejlepších nezávislých filmů historie. Inu, někdo holky (kluky), jiný vdolky. Vzhledem k tematickému záběru (stále dokola se řeší vztahy) je však LaBute asi ten poslední, komu by studio měl nabídnut režii snímku typu The Wicker Man. Skoro to vypadá, že na každého jednou dojde a chce-li jako tvůrce přežít, musí smočit v hollywoodském mainstreamu. Ale budiž. Šance na úspěch tu jsou, jakkoli tahle předělávka britského hororu z roku 1973 tak trochu vypadá jako jemně orestovaný louh z 8mm. Už kvůli tomu, že se v hlavní mužské roli objevuje Nicholas Cage. Ten zpodobňuje šerifa Edwarda Maulise, který se vydává na tajemný ostrov, aby tam pátral po jedné unesené (nebo ztracené?) dívence. Jen co jeho noha poprvé došlápne na pevnou zemi, zavětří, že "there is someting in the air". Z přibývajících indicií to totiž vypadá, že jeho obyvatelé se rádi oddávají zvráceným sexuálním radovánkám, tajným neopohanským rituálům a jako bonus i lidským obětem. Však on to Nicholas nakonec všechno odkryje... a po zásluze potrestá.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Rituál

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Rituál

Jsou věci, kterých se nechcete dožít za žádnou cenu – dalšího ročníku Superstar, příštího filmu Zdeňka Trošky nebo libovolné epizody Horákových. Jsou však zbožná přání a jsou tvůrci, kteří je nemají nebo je prostě nevnímají. Tak se stane, že i ve filmu s Nicolasem Cagem vidíte věci, z nichž vám hrůzou vstanou vlasy na hlavě. Akční ikona devadesátých let a herecký symbol pro dospívající mládež, rádu se vyjadřující v nejrůznějších odvozeninách slova cool, najednou jezdí na rozvrzaném kole (kter...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Rituál


DVD a Blu-ray filmu Rituál

Zatím nevyšlo.


Související články

4.11.2016 10:27 Co chystá akční bůh? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
11.6.2015 14:08 RIP: Zemřela hororová legenda Christopher Lee Rubrika: Novinky Diskuze: 31 příspěvků
31.10.2013 14:03 Filmová pohotovost: Halloweenské (v)tipy Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
23.9.2013 19:00 Zmizení vládne padajícímu listí i tržbám Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
5.9.2012 09:33 7 filmů Vladimira 518 Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.