Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Restart

Restart /2005

Režie: Julius Ševčík

Hrají: Lenka Krobotová, Filip Čapka, Anna Políková, Jan Révai

Česká premiéra: 8.12.2005

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 14.6.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Restart

„Jediná věta navždy změnila život mladé Sylvie. Nyní má jen jeden den na to vybojovat si svou lásku zpět. Strhující jízda současnou Prahou začíná.“ Tak představují distribuční materiály absolventský celovečerní film studenta FAMU Julia Ševčíka Restart, který pokládá svým divákům sugestivní otázku, jestli někdy toužili začít znovu. Odpovědět na ni nám nečiní problémy (zvlášť pokud jde o konzumaci mandlového Magnumu), ale to asi není ten důvod, proč pročítáte tenhle profil. Podstatnější se zdá nesmělá touha autorů rozčeřit stojatou bažinu českého filmu moderním a vizuálně vytříbeným filmečkem, který shrnuje hektické události jednoho dne v životě pohledné slečny Sylvy (Lenka Krobotová). Ševčík si slibuje hlavně od spolupráce s finským kameramanem Kasimirem Lehtem a tím nejlepším z domácí elektronické scény čítající songy Mojmira Papalesca a jeho Nihilistů, Ecsona Waldese a uprchlíků z Roe-Deer tvořící sestavu Khoiba, která Restart podporuje původní hudbou.

Trailer na Restart je v domácích podmínkách milým zjevením (bohužel jej ale nemůžeme kvůli autorům přímo linkovat) :-(. Vyprovází totiž film, který vypadá svižně, efektně a přitom na první pohled splňuje západní obrazové standardy. Záběry jsou filtrované až běda a jejich montážní kadence někdy připomíná Aronofského Rekviem za sen (i když ze střihu pochopitelně není cítit taková míra koncepčnosti). Čučí se na to bezproblémově, zvlášť když do toho prohání bubínky „trendy“ muzika, která v posledních vteřinách i „vyrábí“ líbivý dojem z kompletní ukázky. Strach mi nicméně nahání herecké obsazení, protože Jan Révai nebo Anna Polívková ve svých posledních projektech zrovna nezářili a titulní Lenka Krobotová byla v Doblba bez debat úděsná. Samo sebou, mohl v tom mít prsty znovu pan režisér... ale ani nemusel, kterážto varianta se z těch několika větiček upoutávky zdá bohužel pravděpodobnější. No uvidíme. V první fázi musíme být spokojeni minimálně se slušně ohřátým trailerem.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Restart

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Restart

Film Restart je celovečerním absolventským filmem studenta pátého ročníku FAMU, Julia Ševčíka. To je ten důvod, proč nemá mohutnou reklamu, nevznikají o něm tuny filmů o filmu a vůbec, moc se o něm nemluví a pokud nejste našimi pravidelnými návštěvníky, asi o něm dnes slyšíte úplně poprvé. A je to přesně ta samá řádka výše uvedených důvodů, kvůli kterým Restart pravděpodobně moc nevydělá, nepočítáme-li trochu nešťastnou distribuční politiku, která ho vysílá do terénu v pouhých šesti kopiích. ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Restart

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Restart

Zatím nevyšlo.


Související články

23.3.2017 17:00 Spideyho kámošky jedou sólo Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
20.3.2017 12:48 Monstra proti oscarové hvězdě Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
10.2.2017 09:59 Jay a Tichej Bob znovu vrací úder Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
29.12.2016 15:38 Matky chystají další kalbu Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.