Resident Evil: Zánik

Resident Evil: Extinction

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (78)
Plakát k filmu Resident Evil: Zánik

Resident Evil: Zánik /2007

Režie: Russell Mulcahy

Hrají: Milla Jovovich, Oded Fehr, Ali Larter, Iain Glen, Mike Epps

Česká premiéra: 15.11.2007

USA premiéra: 21.9.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Resident Evil: Zánik

Některé filmové série by se měly nechat u ledu, zvláště jde-li o adaptace sérií herních, které se naopak těší velké popularitě. První Resident Evil dokázal prakticky jen to, že Paul W.S. Anderson nedokáže vysypat ze svého tvůrčí rukávu nic víc než celkem obstojné béčko. Tentýž tvůrce pak z dvojky už pouze na postu scenáristy udělal ještě tupější vybíjenou pro třináctileté videoherní maniaky s jednou prsatou a druhou nadopovanou ženštinou a nechal je kolem sebe střílet v cool úhlech. Příběh se stále točil kolem zlotřilé korporace jménem Umbrella, což ale samozřejmě není vůbec podstatné. Důležitější je spíše to, aby na plátně běhalo hodně SWAT jednotek, nechaly se v pravidelných intervalech zabíjet a hrála k tomu nějaká drsná kytarová vypalovačka. Tatam je dusná komorní atmosféra počítačové hry – zato tu máte příšerně namaskované monstrum s kulometem. Cool, ne? Ne ;). Ale pojďme už ke trojce, která by údajně měla celé řádění kolem Umbrelly definitivně uzavřít (kolikrát už jsme v Hollywoodu tuhle větu slyšeli?). Poslední přeživší odboje z Raccoon City v čele hrdinnou Millou Jovovich aka Alicí totiž zjistí, že „nejvyšší koncil“ korporace nesídlí nikde jinde než na samotné Aljašce. A pokud by se mu jednou provždy zatnul tipec, vyřešilo by se vše podstatné, co lidstvo momentálně sužuje a na světě by znovu zavládl klid a mír (a nemusely by se točit další díly ;). Cesta ovšem vede přes poušť v Nevadě – jedno z nejvíce zamořených míst na planetě a tak bude akční část osobnosti naší statné hrdinky zřejmě platnější než kdy jindy… Režijní opratě po debutantovi Alexandru Zittovi přebral pozapomenutý Russell Mulcahy (Highlander). Bude to právě on, komu se podaří tuhle sérii vytáhnout z bahna průměru a dostát tak srovnání s herní legendou? Pokud se obvykle o svých skepsích dlouze rozepisujeme, dnes si svou vizi schovám do jednoho slova: Ne ;). Určitě ne s Andersonovým scénářem za zády, určitě ne bez hlubších kontextů k předloze. Žádný z dílů takový nebyl, tak proč by právě tenhle měl?

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Resident Evil: Zánik

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Resident Evil: Zánik

Alice se dala na pití, zpívají na svém posledním albu Sto zvířat a mě tak napadá, jestli náhodou při jeho nahrávání neměli možnost navštívit testovací projekci Resident Evila 3. Protože nová Alice v něm dělá natolik psí kusy, že tu domnělou intoxikaci jí nelze odepřít. Rozumějte, dělá ještě větší psí kusy než minule, kde se střílelo z motorky a bojovalo proti člověku navlečeném v obrovském kusu umělé hmoty s legračním obličejem. Alice postoupila na nový level svého vývoje, přibylo jí pár nový...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Resident Evil: Zánik


DVD a Blu-ray filmu Resident Evil: Zánik

Zatím nevyšlo.


Související články

5.2.2017 21:02 Rozpolcený dál kraluje! Porazil i mizerné Kruhy Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
5.2.2017 12:00 Víkendový výplach #387 o Westworldu a Cageovi Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
29.1.2017 18:11 Rozpolcený je hit zimy! Zdrtil Millu i McConaugheyho Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
29.1.2017 12:39 Víkendový výplach #386 o robotech a dinosaurech Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
22.1.2017 22:29 Shyamalan je zpět! Rozpolcený zničil Dieselovo xXx Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.