Reservation Road

Reservation Road

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (9)
Plakát k filmu Reservation Road

Reservation Road /2007

Režie: Terry George

Hrají: Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo, Jennifer Connelly, Mira Sorvino, Elle Fanning

Česká premiéra: 20.3.2008

USA premiéra: 19.10.2007

Na DVD od: 8.9.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Reservation Road

V kostce: "Zajel jsem syna jiné rodině, ujel z místa nehody a teď jim mám pomoct hledat pachatele jako jejich právník. Morální dilema ve slibně nastíněné premise je plné vykřičníků a možností pro hereckou seberealizaci. Tam, kde se však v podobných flmech střetává hloubka a mrazivost osudových činů, v Reservation Road přichází jen uspokojivá záplata, která neurazí. Výborné herecké výkony zůstávají, vedle nich se krčí prostý příběh ve věčném kolotoči, který by na hodinovém úseku vyzněl líp."

Galerie obrázků filmu Reservation Road


Recenze filmu Reservation Road

I kdybyste se snažili sebevíc, neuniknete tomu. Každý rok nás čekají a budou čekat filmy, v nichž se významně hledí do prázdna, balancuje nad uplynulými událostmi (spojenými se smrtí nebo něčím zlým) a lidé v extrémních podmínkách poté začnou vymýšlet extrémní nápady nebo se setkají za opravdu zvláštních okolností. Všechno se to opojí vlezle „citlivým“ hudebním podkresem (a nutno říci, že Mark Isham (Crash) už je v tomhle ohledu mistr), zařádí do povídkové šablony, dotočí do uspokojivé roviny...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Reservation Road


DVD a Blu-ray filmu Reservation Road

Zatím nevyšlo.


Související články

5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
4.11.2016 17:00 Rimsyho alternativní koutek: Dokumentární trháky z Jihlavy Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
17.10.2016 00:01 Affleck na první příčce, Max Steel katastrofou Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
2.10.2016 12:40 Víkendový výplach #369 o Mad Maxovi a Skále Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
25.9.2016 21:15 Sedm statečných dech nevyrazilo, na Čápy to stačí Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Kolega Cival tvrdí, že nejjednodušší způsob, jak se prosadit jako „seriozní režisér,“ je natočit film o genocidě. Má to logiku, málokdo si dovolí dělat si z podobných příběhů srandu a někteří notně vyčůraní režiséři si tak svoje jméno vybudují mnohdy na průměrných dramatech. Hotel Rwanda byl naštěstí výjimka a režisér Terry George si současné popularity užívá právem. Ale nefláká se. Letos se z drsné Afriky přesune do neméně tvrdé Ameriky a nechá dvě obyčejné rodiny prožít si peklo na zemi. A za všechno přitom může pouhá autonehoda, při které však zůstalo na zemi ležet mrtvé dítě. To zamává i se sebelépe fungující rodinou. Někdo se přikloní k chlastu, někdo se rozhodne zkrátka zapomenout, někdo se psychicky složí. A někdo se rozhodne vzít do ruky pistoli a donutit nezodpovědného řidiče pykat. Přitom si však neuvědomuje, že už se tak dávno děje. Terry George se ve svém dramatu o smrti, pomstě a vykoupení obklopí současnou absolutní hereckou elitou a pokud mu už nedošly všechny scénáristické nápady v předchozích filmech – podílel se například na Ve jménu otce nebo na Boxerovi – měli bychom být spokojeni. Už jen proto, že takhle dobří herci se v jednom filmu nesejdou každý den.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.