Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu René

René /2008

Režie: Helena Třeštíková

Hrají:

Česká premiéra: 24.7.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu René

Pokud bychom hledali momentálně největší českou hvězdu v oblasti dokumentárních filmů, byla by jí bezpochyby Helena Třeštíková. Její jméno znají i lidé, kteří obyčejně na dokumenty nekoukají a její Manželské etudy po dvaceti letech (potažmo film Marcela) zajistily, že tomu tak nejspíš v nejbližší budoucnosti i zůstane. Ve své novince s názvem René se zaměřuje na život muže, který strávil dost podstatnou část svého života ve vězení. Namísto obyčejného rozhovoru se ale Třeštíková rozhodla sledovat a natáčet Reného příběh průběžně. Dvacet let. Film začíná v jeho sedmnácti letech, kdy si svůj trest odpykával ještě v socialistickém vězení, a končí až po dvou desetiletích. Během nich se René několikrát dostal na svobodu, několikrát vrátil do kriminálu, vykradl pár bytů, zamiloval se, těžce onemocněl a napsal dvě knihy. Třeštíková umí lidské osudy zachytit tak, že je zajímavé je sledovat a René je bezpochyby zajímavá postava. Celý film ale krom příběhu jednoho člověka zachycuje i politické a sociální proměny ve střední Evropě. Téma je to každopádně zajímavé a režiséra už mnohokrát dokázala, že své práci rozumí dobře, takže i její novinka si s největší pravděpodobností své publikum najde.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu René

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu René

Helena Třeštíková je v záviděníhodné pozici. Na její dokumentární tvorbu slyší diváci (jak ti zdánlivě neplatící u televizních obrazovek, tak i ti u pokladen kin), kritici kvůli ní šetří negativními recenzemi, proti její pedagogické činnosti nejsou veřejně vznášeny námitky a zjevně ukvapená koketérie s politikou taky skončila dřív, než se tato dáma stihla zprotivit buď národu, historikům nebo politickým komentátorům.Třeštíková si zkrátka může užívat výsadního postavení, kdy je její novinka v ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu René

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu René

Zatím nevyšlo.


Související články

7.1.2016 09:30 7 filmů režisérky Heleny Třeštíkové Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
1.12.2014 12:52 Režisérský objev roku jde krást do Vegas Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.2.2014 22:00 České lvy rekordně opanoval Hořící keř Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
22.1.2014 12:30 Nominace na České lvy 2013 Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
18.1.2013 17:15 J. J. Abrams a romantická smrt Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.