Rembrandtova Noční hlídka

Nightwatching

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Rembrandtova Noční hlídka

Rembrandtova Noční hlídka /2007

Režie: Peter Greenaway

Hrají: Martin Freeman, Emily Holmes, Eva Birthistle, Toby Jones, Jodhi May

Česká premiéra: 16.10.2008

USA premiéra: 7.1.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Rembrandtova Noční hlídka

V kostce: "Amsterdam, baroko, Rembrandt a jeho nejslavnější obraz. V tomhle případě jedna z dobrodružnějších a svým způsobem romantičtějších verzí příběhu o jeho vzniku; aneb jak malý muž s velikým talentem odhalil jistou špinavost a vystřídal přitom v posteli tři ženy. Stylizace do divadelního představení sehraného pro kameru vytváří určitý odstup, který na druhou stranu zase umožňuje neztrácet se tak úplně v propletenci vztahů a motivací. Mezi filmy natočenými pod hlavičkou Petera Greenawaye patří Noční hlídka mezi ty, které se divákovi tolik nevzpírají. O to víc se ovšem taky blíží střednímu proudu."

Galerie obrázků filmu Rembrandtova Noční hlídka


Recenze filmu Rembrandtova Noční hlídka

Na vrcholu svojí kariéry vytvořil úspěšný a vcelku zámožný Rembrandt van Rijn skupinový portrét několika mušketýrů a namaloval ho tak, jak to v jeho době nebylo zvykem: S lidmi v pohybu, napůl zahalenými do šera. Jedna z interpretací obrazu tvrdí, že do něj malíř zakomponoval odkazy na politickou vraždu, které se dopustili portrétovaní muži, a obraz je tím pádem něčím na způsob obžaloby. Mimo jiné i tomu se věnuje snímek Nightwatching, který jde do českých kin pod názvem Rembrandtova Noční hl...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Rembrandtova Noční hlídka

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Rembrandtova Noční hlídka

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
15.2.2017 09:00 Drb týdne: Popis teaseru Star Wars: Epizody VIII Rubrika: Novinky Diskuze: 45 příspěvků
12.2.2017 21:05 Batman přečůral Padesát odstínů, John Wick slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
24.1.2017 14:45 89. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 78 příspěvků
9.1.2017 06:00 Výsledky 74. Zlatých glóbů Rubrika: Novinky Diskuze: 53 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

I lidé, kteří do galerie naposledy vstoupili na základní škole (protože s návštěvou tohoto zařízení jim odpadla hodina českého jazyka), určitě slyšeli o slavné Noční hlídce. Teď nemám na mysli ruskou variaci na Matrix nebo jednu z nejlepších knih Terryho Pratchetta, ale obraz. Jeho autor Rembrandt van Rijn je považován za jednoho z nejvýznamnějších malířů všech dob a jako takový si zaslouží pořádný životopis. Podle jména režiséra to ale vypadá, že klasická hollywoodská šablona tentokrát použita nebude. Peter Greenaway má pověst originálního a velmi osobitého tvůrce, kterému nezáleží ani tak na tom, jak se jeho film bude líbit mýtickému „průměrnému divákovi,“ ale pokouší se o svůj vlastní a pro někoho často i dost těžko stravitelný styl. Životopis slavného malíře je podle prvních reakcí další typickou „greenawayovštinou,“ která však občas trpí právě tím, že režisér chce být za každou cenu originální a svůj. Martin Freeman, jenž si slavného malíře zahrál, je u nás známý spíše z komedií, ale i když měl hlavní roli ve Stopařově průvodci galaxií, žádná velká hvězda to není. V případě tohoto filmu je to ale nejspíš jedno.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.