Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Redigováno

Redigováno /2007

Režie: Brian De Palma

Hrají: Francois Caillaud, Patrick Carroll, Rob Devaney, Ty Jones

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 14.12.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Redigováno

V kostce: "Starého psa prý novým kouskům nenaučíš. A vida, Brian De Palma se po dvaceti letech vrátil k válečnému tématu a netradiční formou fiktivního dokumentu ukázal, že do starého železa ještě nepatří. Po manekýnech a la Josh Hartnett se sice v tomto případě slehlo plátno, ale o to větší prostor zbyl pro mozkové buňky. O válce v Iráku se dá vypovídat různě, tenhle jde zásadně proti srsti divákova očekávání."

Galerie obrázků filmu Redigováno

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Redigováno

Staří filmoví bardi, kteří před čtyřiceti lety stavěli dnešní Hollywood, jsou nevyzpytatelní a leckdy dokážou překvapit. Francis Ford Coppola udivuje tím, že i po dlouhé tvůrčí odmlce, kdy měl spoustu času promyslet své další dílko několikrát tam i zpět, natočí slátaninu. Martin Scorsese zase svým mladickým nasazením a lehkostí, s jakou přechází od hraného filmu k dokumentu, k produkci a zase zpět. Ex-vymítač ďábla William Friedkin překvapuje minimálně tím, proč si na živobytí vydělává - sice...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Redigováno

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Redigováno

Zatím nevyšlo.


Související články

16.8.2010 21:01 Televizní Tipy 16.8. - 22.8.2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
21.11.2007 01:36 Update trailerů Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Že objektivy kamer většiny dokumentaristů míří na Irák a snaží se ze zdejšího utrpení vytěžit co nejvíce emocí je známo. Čím dál více uznávaných režiséru tam ale jezdí točit i celovečeráky, nebo se kolem tématu alespoň ochomítají. Upřímně toho začínám mít plné zuby, Reported ale vypadá přinejmenším zajímavě. Nejen proto, že ho bude točit Brian De Palma, který - jak se zdá - hodlá držet tempo jeden film ročně (na příští rok chystá pokračování Untouchables!!), ale hlavně kvůli tématu, kterému se chce podívat na zoubek. Pomocí několika dějových linií zmapuje pohled moderních médií na válku, přístup nejen k informacím, ale i k divákům samotným a v neposlední řadě mediální dopad jak na válku samotnou, tak na politiku i všední životy. Nehodlá se však ubírat dokumentární cestou, mnohem víc mu voní válečné drama. V jeho rukou něco takového vypadá opravdu slibně. Jediné, čeho bychom se mohli bát, bude De Palmův přístup k moderní technice. Brian je totiž stará škola a na klipařské blbnutí s mediálními spoty a podobnými vychytávkami nikdy moc nebyl. Čeká nás proto atmosférou nabité drama, kde budou média hrát hlavní roli, zároveň však budou hlavně kulisou lidských příběhů.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.