Ratatouille

Ratatouille

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (66)
Plakát k filmu Ratatouille

Ratatouille /2007

Režie: Brad Bird, Jan Pinkava

Hrají: David Schwimmer, Brian Dennehy, Janeane Garofalo, Ian Holm

Česká premiéra: 13.9.2007

USA premiéra: 29.6.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ratatouille

Měl to být první animák, který si Pixar ukuchtí sólově a zároveň první animák, jehož jméno nezvládne dospělý Američan vyslovit. Druhá vlastnost asi hitovce, namířené na příští léto, zůstane, ale jak už všichni víme, Disney sáhnul do kapsy a tak jsou s Pixarem zase kamarádi. Tenhle projekt je ale na změny zvyklý - ještě před pár měsíci ho měl režírovat Jan Pinkava, ale nakonec se dočkal Brad Bird, režisér Úžasňákových, kterému "píchne" Bob Peterson (např. scenárista Hledá se Nemo). Chtělo by se říct sázka na jistotu, ale přesto je v historce o kryse, která okupuje vyhlášený pařížský restaurant, jistá dávka nekonvenčního přístupu, odkazujícího k tradiční kreslené animaci. Jak už je totiž u Pixaru zvykem, lepí ukázky svých příštích projektů k těm aktuálním... měli jsme vědět, že ke Cars bude Ratatouile přilepený a měli jsme vědět, že Frantíci se vytáhnou a vybalí na nás trailer o pár dní dřív. A stejně nás překvapili, žabožrouti jedni. Musím říct, že po první ochutnávce mě tahle krysa, mile odkazující k Velké sýrové loupeži, zajímá víc, než všechny naleštěné a ukecané čtyřkolky v Autech. Něco je asi špatně, ale mě za to nebijte. :)

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Ratatouille

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Ratatouille

Mohou pohyblivé obrázky chutnat a vonět jako jídlo? Pokud jste viděli čokoládový opus Lasse Hallströma nebo jste pravidelnými diváky Kluků v akci, zřejmě odpovíte, že ano. Ještě nikdy však nevoněly a nechutnaly jako v evropském ráji zvaném Paříž pod dohledem režijního mága Brada Birda. Za to ručím. Příjemný paradoxem je ta profláknutá skutečnost, že kouzelná vařečka tvůrčího šéfkuchaře Pixaru nekuchtí obrázky hrané, nýbrž animované. Neplést tento fakt s handicapem – Pixar prolezl všechny kou...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ratatouille


DVD a Blu-ray filmu Ratatouille

Zatím nevyšlo.


Související články

6.11.2016 12:38 Víkendový výplach #374 o Rockovi a Pixaru Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
11.10.2016 13:00 Dory má miliardu, u Disneyho se zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
2.10.2016 12:40 Víkendový výplach #369 o Mad Maxovi a Skále Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
26.6.2016 12:00 Víkendový výplach #355 o Deadpoolovi a Star Treku Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.