Protektor

Protektor

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (9)
Plakát k filmu Protektor

Protektor /2009

Režie: Marek Najbrt

Hrají: Jana Plodková, Marek Daniel, Klára Melíšková, Sandra Nováková, Jan Budař

Česká premiéra: 24.9.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Protektor

V kostce: "Formálně velmi vytříbené a herecky zajímavé protektorátní (a zároveň dosti současné) drama o položidovském manželském páru, jehož vztah je deformován pod tlakem okupačních časů. Moderně natočený, byť místy až příliš chladný film Marka Najbrta je úlevným nadechnutím ve vodách zatuchlého českého filmu a snese srovnání s leckterými zajímavými díly kinematografie světové."

Galerie obrázků filmu Protektor


Recenze filmu Protektor

Česká filmová a televizní akademie se letos určitě nespletla, když vyslala do oscarového boje nový film Marka Najbrta: Lepší snímek u nás (přinejmenším) v posledních dvanácti měsících opravdu nevznikl. Nemluvě o tom, že akademici američtí často doopravdy slyší právě na filmy z válečných časů, ale to už se dostáváme trochu jinam.Začínáme chvíli před válkou. Emil Vrbata (Marek Daniel) je nevelikým zvířetem v rozhlasu, zatímco jeho manželka Hana (Jana Plodková) právě slibně startuje kariéru film...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Protektor

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Protektor

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 18:00 Rozhovor s Petrou Nesvačilovou: Musím natočit Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
14.10.2015 08:59 7 filmů herečky Jany Plodkové Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
24.10.2013 17:23 Donšajni: Poznají se v nich Akademici? Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
28.11.2012 09:00 7 filmů producenta Pavla Strnada Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
3.5.2011 19:58 Televizní Tipy 2.5. - 9.5.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Problémem českých filmů je, že většina z nich se spokojí s tím, že vypadá hnusně, nabízí jednoduchý humor a chce pobavit jen „lidi, kteří jsou unavení z práce a chtějí prostě vypnout.“ Snaha natočit něco opravdu dobrého nebo hodnotného, co by se mohlo bez pocitu hanby promítat i na západ od Aše, tu zkrátka chybí, i tak se však každý rok pár zajímavých českých filmů najde. Pro letošek by tím vyvoleným mohl být Protektor. Děj se odehrává v první polovině druhé světové války a hlavními hrdiny budou manželé Hana a Emil. Hana měla před sebou slušně rozjetou kariéru herečky, ale po začátku okupace se její židovský původ stal zásadním problémem. Emil, rozhlasový reportér, se tedy pro její záchranu rozhodne spolupracovat s nacisty. Ani jeden z nich však netuší, že v den, kdy říšský protektor Reinhard Heydrich zemře při atentátu, naberou jejich životy nečekaných obrátek. Režisér Marek Najbrt, jenž je zodpovědný za velmi dobré mistry, slibuje film, který se nebude zabývat minulostí jen proto, aby v něm mohla jezdit hezká stará auta, ale příběh Protektora by měl být především o lidech a o době, kterou má většina současných diváků už za dávnou minulost. Film získal rekordní grant ministerstva kultury, tak věřme, že ty peníze skončily v dobrých rukou.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.