Prosíme přetočte

Be Kind Rewind

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (13)
Plakát k filmu Prosíme přetočte

Prosíme přetočte /2007

Režie: Michel Gondry

Hrají: Jack Black, Danny Glover, Mos Def, Mia Farrow, Chandler Parker

Česká premiéra: 17.7.2008

USA premiéra: 22.2.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Prosíme přetočte

V kostce: "Měl pohlídat jednu upadající videopůjčovnu. Pak se ale zjevil jeho problémový kumpán (se zmagnetizovaným mozkem) a všechny pásky vzal ďas. Všechny. Co s tím? Natočit si vlastní verze slavných filmů a půjčovat je nic netušícím zákazníkům! Díky fantazii režiséra Michela Gondryho a komediálnímu talentu dvojice Jack Black - Mos Def je možné všechno: Třeba i natočit vlastní verzi Řidiče slečny Daisy a dohánět s ní k slzám takovým způsobem, že i Morgan Freeman bude závidět. "

Galerie obrázků filmu Prosíme přetočte


Recenze filmu Prosíme přetočte

Dokonalé filmy nepotřebuje. Michel Gondry už má totiž splněno. Do historie se vepsal geniálním Věčným svitem neposkvrněné mysli, dějiny si jej budou navíc pamatovat jako nejlepšího klipaře minimálně jedné pětiletky (během níž se odmítl podřídit konceptu „sexy bitches se budou válet po kapotě a já do toho budu rýmovat“... a místo toho do klipů futroval nápady). Teď čapl látku ušitou přímo na tělo: Stvořenou pro hračičkování, překračování technických limitů, pro kombinaci rukodělné kreativity a...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Prosíme přetočte


DVD a Blu-ray filmu Prosíme přetočte

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2017 22:00 Českého lva 2016 nekompromisně ovládl Masaryk Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
13.2.2017 15:00 NEJ roku 2016: Vaše volba Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
27.11.2016 12:11 Víkendový výplach #377 o hrdinech a monstrech Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
31.5.2016 14:21 Soutěž o knížky Warcraft Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
19.1.2016 08:15 NEJ roku 2015: Vaše volba Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Když někdo tvrdí, že z Hollywoodu vymizela veškerá originalita a filmaři jen recyklují staré nápady (nebo remakují cizí), stačí říct tři jména a je po diskusi. Spike Jonze, Charlie Kaufman a Michel Gondry. Třetí jmenovaný měl sice možná nejrozpačitější vstup na filmové plátno, ale vynikající Věčný svit neposkvrněné mysli a parádní dokument Block Party mu reputaci po Slez ze stromu víc než napravily. Be Kind Rewind by měl být podle všeho další typickou Gondryovkou založenou na osobitém humoru a originálním nápadu. Hlavní hrdina Jerry pracuje ve videopůjčovně, ale jednoho dne zjistí, že jeho zmagnetizovaný mozek vymazal části některých filmů. A kdyby se to dozvěděl šéf a zákazníci, byla by to katastrofa. Aby si Jerry udržel práci, rozhodne se spolu s přáteli chybějící části natočit znovu. U rodinných konverzačních dramat by to snad až takový problém nebyl, ale udělat na louce za barákem nového Lvího krále, Návrat do budoucnosti a Robocopa už žádná sranda rozhodně nebude. Námět je to bezpochyby dostatečně ulítlý na to, aby probudil zvědavost v každém fanouškovi filmů, jehož žánrový rozhled nekončí u Pretty woman. Michel Gondry je zárukou toho, že šílený nápad bude převeden do stravitelné a zábavné podoby a Jack Black se už podle všeho definitivně rozhodl, že se nezařadí do skupiny „normálních“ komiků. Originálních šíleností není nikdy dost a pokud si autoři nevyberou vyloženě slabší chvilku, mohlo by být Be Kind Rewind dalším zábavným přírůstkem do Gondryho stále zajímavější filmografie. Držíme palce, ať přijdou lidi a ať se to cestou do kina s absurditami příliš nepřežene.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.