Prorok

Un Prophète

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Prorok

Prorok /2009

Režie: Jacques Audiard

Hrají: Tahar Rahim, Niels Arestrup, Adel Bencherif

Česká premiéra: 3.12.2009

USA premiéra: 12.2.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Prorok

V kostce: "Malik neuměl ani číst, natož se otáčet ve vězení. Místní vládci ho ale postavili před hotovou věc a donutili ho zabíjet. Dál se protloukal, dál rostl, až jednou… Gangstersko-vězeňská kronika se roztahuje do přehnaně epické šíře, ale takovou působivost, jakou svou náročností avizuje, nevykáže."

Galerie obrázků filmu Prorok

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Prorok

Co si budeme nalhávat - za mořem měli vždycky rádi cizojazyčné tituly, které na hollywoodské žánrové vzorce nahlížejí způsobem, jenž je daným zeměpisným šířkám vlastní. Prorok má i díky tomu velkou šanci urvat „neanglického Oscara“ pro Francii, zvlášť když jej favorizují odborná sdružení a Velká cena ze slovutného festivalu v Cannes.Zkušený režisér Jacques Audiard pracuje po svém s dvěma výsostně americkými žánry. Jeho Prorok jednak obohacuje množinu vězeňských dramat, hlavně je ale další gan...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Prorok


DVD a Blu-ray filmu Prorok

Zatím nevyšlo.


Související články

24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
1.3.2016 16:36 Režisér Spideyho jde do války Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
24.9.2015 09:52 7 filmů režiséra Tomáše Mašína Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
17.5.2012 16:19 Nejlepší filmové rady, jak doma schovat prachy Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
8.3.2010 02:00 82. Oscaři - Smrt čekala na Avatar Rubrika: Novinky Diskuze: 1020 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Prorok do našich kin přichází s velmi dobrou reputací. Kam se podíváte, tam tohle francouzské vězeňské drama pějí ódy. Přitom příběh je to velmi jednoduchý, vypráví o mladém Arabovi, který musí jít do vězení a srovnat se s tamními poměry. A postupem času se zorientovat v místním svérázném světě pro sebe sama. Film tedy slibuje pořádné napětí a hlavně dobrou filmařinu. Audiard je všeobecně uznávaný režisér a do Proroka se mu podařilo vložit to nejlepší jak ze sebe, tak ze světové kinematografie (často prý připomíná Manna). Pokud tedy hledáte nějaké pořádné vězeňské drama a nechce se vám chodit do videopůjčovny (stále se nabízí Felon), právě jste našli svého favorita.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.