Prometheus

Prometheus

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (153)
Plakát k filmu Prometheus

Prometheus /2012

Režie: Ridley Scott

Hrají: Charlize Theron, Noomi Rapace, Michael Fassbender, Idris Elba, Guy Pearce

Česká premiéra: 7.6.2012

USA premiéra: 8.6.2012

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Prometheus

V kostce: "Posádka složená z vědců, krásné ředitelky i robota přilétá na planetu v dalekém souhvězdí, k jejíž poloze nám podle všeho dali indicie naši stvořitelé. Čeká na tu hrozivé tajemství, nebo klíč k odpovědi na to, odkud lidstvo pochází? Jelikož Prometheus předchází tetralogii o Vetřelcích, leccos si sami domyslíte. Stejně tak je jasné, že návrat Ridleyho Scotta ke sci-fi je po stránce výtvarné, obrazové i trikové opulentní a zcela odzbrojující. Jenže když nemáte dobrý scénář - anebo ho zuřivě osekáte - novou žánrovou klasiku natočit prostě nemůžete. Pláčeme."

Galerie obrázků filmu Prometheus


Recenze filmu Prometheus

Kariérní rozkvět Ridleyho Scotta je jedinečný a sám o sobě by unesl dizertační práci. Vitální čtyřiasedmdesátník stále zvládá kočírovat monstrprodukce za dvě stě milionů dolarů a ještě u toho převyšuje po stránce audiovizuální drtivou většinu mladších filmařů. Fascinující je ale hlavně to, jak jej u Promethea „doběhla“ kvalita jeho vrcholných děl - Vetřelce a Blade Runner. Kvůli nálepce „živoucí klasik se vrací k těžkotonážní trikové sci-fi“ se ke Scottovi vzhlíželo jako ke spasiteli letošní ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Prometheus


DVD a Blu-ray filmu Prometheus

Zatím nevyšlo.


Související články

23.3.2017 17:40 Boží plakát nového Vetřelce Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.2.2017 13:00 Nový plakát sci-fi Vetřelec: Covenant Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
21.2.2017 16:00 Nová fotka celého obsazení Vetřelec: Covenant Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.12.2016 16:00 Nové fotky ze sci-fi Vetřelec: Covenant Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
20.12.2016 00:30 Nová fotka ze sci-fi Vetřelec: Covenant Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Ridley Scott je jedním z největších žijících režisérů, ten Oscar mu ale pořád tak nějak uniká. Fandů má ale i přesto hodně a těch, co fandí žánru science fiction, je obzvlášť moc. Holt když člověk natočí Vetřelce a Blade Runnera, je jasné, že tím pár lidí potěší. Teď se Scott hodlá ke svému prvním velkému filmu vrátit, i když ne úplně. Prometheus se bude odehrávat ve světě, v němž lidem vykusuje mozky i Vetřelec, měli bychom se však vypravit do doby, kdy Ellen Ripleyová ještě nebyla na světě a lidstvo se poprvé setkalo s mimozemskou rasou. A protože jsou lidé nepoučitelní pitomci, nedopadne to úplně dobře. Místo Vetřelců by měli hrát hlavní mimozemskou roli jejich tvůrci, které jsme mohli vidět (respektive jejich kosti) už v prvním díle. Konkrétní obrysy zápletky zatím tvůrci úzkostlivě tají a internetové drby odmítají potvrzovat, jisté ale je, že Ridley Scott dostal na svůj nový film hodně peněz, že ukecal vynikající herce a že se všichni strašně těšíme, ať už se Vetřelec objeví jen na vteřinu, nebo bude dělat vylomeniny půlku filmu. Sakra, vždyť je to Ridley Scott a sci-fi!
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.