Prokletý ostrov

Shutter Island

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (9)
Plakát k filmu Prokletý ostrov

Prokletý ostrov /2009

Režie: Martin Scorsese

Hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Michelle Williams, Ben Kingsley, Emily Mortimer

Česká premiéra: 25.2.2010

USA premiéra: 19.2.2010

Na DVD od: 1.1.1970

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Prokletý ostrov

V kostce: "U.S. Marshal Teddy Daniels přijíždí na ostrov zahalený v mlze. Má na něm vyšetřit zmizení jedné z pacientek z místního ústavu. Případ mu ale brzy přeroste přes hlavu - nejen kvůli mnoha tajemným okolnostem, ale i v důsledku jeho vlastní rozeklané psychiky. Martin Scorsese se znovu spojil s Leonardem DiCapriem, tentokrát kvůli exkurzi napříč pokleslými žánry, v nichž se jeden umanutý muž může stát obětí svých démonů. Atmosféricky vydatná, ale obsahově až bolestivě předvídatelná matérie se řadí k nejlepším thrillerům posledních měsíců - přesto zároveň jen k tomu tuctovějšímu ve filmografii mistra Scorseseho."

Galerie obrázků filmu Prokletý ostrov


Recenze filmu Prokletý ostrov

Tři roky po oscarové Skryté identitě se Martin Scorsese vrátil do kin. Právě zlatá soška mu ale uvedení jeho Prokletého ostrova musela malinko zprotivit. Paramount totiž jeho novinku odstřelil z oscarové sezóny až na konec února, oficiálně kvůli tomu, že v rozpočtu už nebylo plonkových padesát milionů dolarů, které by šlo uvalit na marketingovou kampaň a budování image jednoho z nejlepších filmů roku. Nebylo to populární rozhodnutí, ale teď už dává docela smysl. Ne že by Scorsese selhal. Pros...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Prokletý ostrov


DVD a Blu-ray filmu Prokletý ostrov

Zatím nevyšlo.


Související články

27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
16.3.2017 12:00 NEJ roku 2016: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
14.3.2017 17:49 Záznam MZ Live #95 o Kongovi, Krásce a s omluvou Rimsymu Rubrika: Novinky Diskuze: 58 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 272 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Martin Scorsese sice dostal nedávno vytouženého Oscara, ale názor na jeho Skrytou identitu je v naší redakci všeobecně známý (ne, nemáme ten film rádi). Legendární režisér se však nerozhodl po dosažení vytoužené mety pro pauzu, ale pracuje dál. Jeho novinka Shutter Island však na první pohled vypadá možná malinko podezřele. Příběh se odehrává v roce 1954 na ostrově, kde je vybudovaný velký psychiatrický ústav. Bezpečnostní opatření tu však nejsou tak dobrá, jak by si obyvatelé ostrova přáli, a tak se jednoho dne stane, že jedna z „klientek“ uteče. Bohužel jde ale o ženu, která byla obviněna z vraždy. Na ostrov přijíždí dvojice šerifů, aby uprchlou chovankyni našli. Všechno ale zkomplikuje hurikán a fakt, že obyvatelé psychiatrické léčebny se rozhodnou trošku zamíchat kartami a ostrov se náhle pro všechny stává pastí. Příběh Shutter Island na první pohled připomíná thrillerové béčko, ale Martin Scorsese nejspíš ví, co dělá a scénář v sobě bude mít s největší pravděpodobností něco navíc. Autorem předlohy je navíc Dennis Lehane (Tajemná řeka, Gone Baby Gone), díky čemuž se nejspíš režisérovi podařilo do hlavní role ukecat Leonarda DiCapria a spoustu dalších zajímavých herců. Po tom, co si Scorsese svého Oscara vybojoval, můžeme jen doufat, že se vrátí zpátky ke skutečně dobrým a originálním filmům. Věřme, že Shutter Island bude jedním z nich.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.