Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Prokletí

Prokletí /2005

Režie: Wes Craven

Hrají: Christina Ricci, Shannon Elizabeth, Scott Foley, Omar Epps,

Česká premiéra: 2.6.2005

USA premiéra: 25.2.2005

Na DVD od: 22.5.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Prokletí

Poslední dobou se zdá, že hororový žánr dočista ovládli Asiati, i dvě západní hororové ikony, Jasona a Freddyho, si musel vzít do parády Číňan (Ronny Yu), aby si znovu našly své diváky. Na to už se Wes Craven a Kevin Williamson, muži kteří před pár lety svým Vřískotem doslova vytáhli hollywoodské horory z hrobu, nemohli dívat a začali připravovat další společný film. Tentokrát o sourozencích, vlkodlacích a další havěti. Název filmu zní "Prokletí", ale vypadá to jako by prokletí nebyli jeho hrdinové, ale film samotný. Původně se děj točil kolem dvou odloučených sourozenců, které opět svede dohromady útok vlkodlaka. Náhle musejí bojovat o holý život a navíc se vyrovnat s následky kletby, kterou takový rafanec od vlčího muže obnáší.. Jenže… na testovací projekci se film producentům z Miramaxu příliš nelíbil (především triky a závěr) a nařídili Cravenovi, aby ho přetočil, pokud možno úplně celý. Tak se štáb hezky vrátil na plac, polovina herců dostala vyhazov a začal se natáčet úplně nový film. Stěžejní body příběhu jsou stejné (vlkodlaci, sourozenci), akorát s nimi Williamson pořádně zamíchal, takže nad dějem nyní visí velké otazníky. Jisté je, že ve filmu se objeví snad všichni hollywoodští "teenageři" – Christina Ricci, Joshua Jackson, Shannon Elizabeth, ale i starší ročníky jako Portia De Rossi nebo Judy Greer.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Prokletí

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Prokletí

Bělovlasý reinkarnátor hollywoodského hororu Wes Craven znovu spojil své síly s Kevinem Williamsonem, aby do srdcí teenagerů s chutí napumpoval trochu toho děsivého adrenalinu. Tentokrát z toho ale nebyl kasaštyk po vzoru Vřískotu – právě naopak – zatímco v amerických kinech bodoval z kraje roku jedno hororové béčko za druhým (Boogeyman, Hlas smrti), o prokleté teenagery nikdo neprojevil zájem. Přitom jejich úroveň není zdaleka tak pekelná, jak by se z prapodivného traileru dalo očekávat. Pro...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Prokletí


DVD a Blu-ray filmu Prokletí

Zatím nevyšlo.


Související články

20.9.2016 02:00 10 nejočekávanějších filmů do konce roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
15.6.2016 09:00 Téma: Warcraft a Čína - lovestory na pokračování? Rubrika: Novinky Diskuze: 47 příspěvků
12.6.2016 22:14 Warcraft píše rekordy v Číně, v USA ho rozsekal Wan Rubrika: Novinky Diskuze: 74 příspěvků
20.12.2015 21:24 Star Wars zdrtily všechny rekordy. Odolá Avatar? Rubrika: Novinky Diskuze: 78 příspěvků
27.8.2015 10:06 Severská fantasy se blíží Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.