Probuzení tmy

The Seeker: The Dark Is Rising

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (16)
Plakát k filmu Probuzení tmy

Probuzení tmy /2007

Režie: David L. Cunningham

Hrají: Ian McShane, Christopher Eccleston, Gregory Smith, Jonathan Jackson

Česká premiéra: 25.10.2007

USA premiéra: 5.10.2007

Na DVD od: 3.3.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Probuzení tmy

I když podprůměrný Eragon a trošku prázdná nuda Letopisy Narnie možná malinko zbrzdily šílenství po fantasy filmech, které nastartoval Peter Jackson se svým Pánem prstenů, pořád se chystá dost filmů na to, aby se měl fanoušek fantastických světů na co těšit. The Dark Is Rising bude adaptací literární předlohy britské spisovatelky Susan Cooper. Hlavním hrdinou příběhu je mladík Will Stanton, který jednoho dne zjistí, že je posledním žijícím členem skupiny válečníků, kteří se zavázali přísahou k tomu, že budou bojovat proti temnotě. Will se tedy vydává na podivnou cestu skrz čas a zjišťuje, jak moc je jeho život pro budoucnost důležitý. Temnota totiž nikdy nespí a brzy přijde čas poslední bitvy, ve které bude osud světa jen ve Willových rukou. Příběh je pro fantasy celkem typický, ale Susan Cooper je rozhodně významnější jméno než autor Eragona Christopher Paolini, takže můžeme věřit tomu, že i její knihy v sobě mají víc než jen klasické putování, trénování a závěrečný střet se zlem. Celé The Dark Is Rising ale vedle svých fantasy bratříčků působí trošku levně. Režisér Cunningham zatím pracoval převážně v televizi a obsazení také není nejhvězdnější. Doufejme tedy, že se alespoň nešetřilo na tricích a že příběh bude něco trošku jiného než obvyklé fantasy klišé.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Probuzení tmy

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Probuzení tmy

Takový větroplach žánr fantasy potřeboval. Sympatické postavy, skvělí herci, špičkové triky a atmosféra, kterou byste nerozkrájeli ani Kal-Elovým laserovým zrakem. Tenhle film změní žánr a můžete si být jistí, že za pět let se ohlédnete a budete na něj vzpomínat se slzou v oku, protože tehdy se zrodila klasika. Podpořená slavnou knihou a košatým světem plným velkých skutků a dobrodružství. Kdyby... ne, počkat... počkat. Tohle není recenze na Návrat krále. Zase jsem si spletl dveře. Je na čase...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Probuzení tmy


DVD a Blu-ray filmu Probuzení tmy

Zatím nevyšlo.


Související články

22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
16.12.2016 10:34 Alternativní vesmíry od tvůrce Dne nezávislosti? Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
9.10.2016 12:25 Víkendový výplach #370 o Star Wars a magii Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
4.10.2016 09:00 TZ recenze: Luke Cage Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.8.2016 12:26 Víkendový výplach #364 o Star Wars a Trumpovi Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.