Princezna a žabák

The Princess and the Frog

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Princezna a žabák

Princezna a žabák /2009

Režie: Ron Clements, John Musker

Hrají: Anika Noni Rose, John Goodman, Keith David, Jenifer Lewis, Bruno Campos

Česká premiéra: 24.12.2009

USA premiéra: 11.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Princezna a žabák

V kostce: "Princezna a žabák nemá problém obstát jako písničkami protkaná pohádka pro větší i menší, o moc víc ale nečekejte. Kreslené New Orleans je sice stejně kouzelné a zábavné jako předchozí světy z rukávu strýčka Walta, po příběhové stránce se však už neuspokojuje tak jako kdysi. I přesto je o jazzem nabitou zábavu na hoďku a půl postaráno a v době zbytečných animákových sequelů, hrajících skoro výhradně na 3D notu, musí člověk zvednout palec lehce nahoru. Na tenhle film by se měly pořádat školní výlety, ne na vyvařené zlobroviny, které umí akorát šermovat popkulturními odkazy a jdou diváctvu na ruku úplně ve všech směrech."

Galerie obrázků filmu Princezna a žabák


Recenze filmu Princezna a žabák

Zábava pro celou rodinu je koncem roku vždycky v kurzu. Letos je to ale ještě o něco zajímavější, než obvykle. James Cameron předvádí filmovou budoucnost, Chipmunkové reprezentují to největší zlo, jaké nám technologický pokrok přinesl… a Disney se vrací ke kořenům. Zatímco si jedni diváci nasazují 3D brýle a hltají love story modrých mimozemšťanů, ve vedlejším sále si jiní užívají sbližování dvou dokonale plochých žab. Ve víc než sedmi dekádami prověřeném stylu.Házet Princeznu a žabáka okamži...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Princezna a žabák


DVD a Blu-ray filmu Princezna a žabák

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 09:00 Nový plakát a fotka Wonder Woman Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
6.3.2017 22:12 Pátý Indy vážně dorazí už za dva roky Rubrika: Novinky Diskuze: 56 příspěvků
27.12.2016 19:50 Zemřela Carrie Fisher, princezna Leia ze Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
20.11.2016 12:17 Víkendový výplach #376 o Star Wars a zbraních Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
3.11.2016 17:00 3 nové plakáty Wonder Woman Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Některé pohádky znají všechna děcka. Všichni ví, že brutální myslivec vykuchal vlka, že baba jaga kanibalka chtěla sežrat Jeníčka a Mařenku a že se vyplácí líbat žáby, protože to mohou být zakleté princezny nebo princové. Animák Princezna a žabák je přesně o tomhle, ale klasickou pohádku se tvůrci rozhodli pojmout malinko jinak. Děj se odehrává ve francouzské čtvrti v New Orleans v době, kdy byl z každé správné hospody slyšet jazz a kdo neuměl na něco hrát, jakoby nežil. Hlavní hrdinkou je dívka jménem Tiana, které sice chybí láska, ale naštěstí je dost možná velmi blízko nějaký ten zakletý žabák, jenž by s tím mohl něco udělat. Ve Walt Disney Pictures si od Princezny a žabáka slibují návrat ke klasickým animákům plných písniček a zábavy pro celou rodinu, a je to na tom vidět. Režírovat totiž bude disneyovská špička. Ron Clements a John Musker jsou zodpovědní za to nejlepší, co studio Walta Disneye vypustilo do světa na konci minulého století. Jmenovitě zrežírovali Aladdina, Malou mořskou vílu, Herkula a poměrně neortodoxní Planetu pokladů. Zkušeností tedy mají dost. Teď záleží na tom, jak jejich 2D styl obstojí tváří v tvář technologickému a vůbec filmovému pokroku.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.