Princ z Persie: Písky času

Prince of Persia: The Sands of Time

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (97)
Plakát k filmu Princ z Persie: Písky času

Princ z Persie: Písky času /2010

Režie: Mike Newell

Hrají: Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina, Toby Kebbell

Česká premiéra: 27.5.2010

USA premiéra: 28.5.2010

Na DVD od: 6.10.2010

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Princ z Persie: Písky času

V kostce: "Volná adaptace úspěšné videohry, která má evidentně odstartovat sérii ne nepodobnou Pirátům z Karibiku je v produkci Jerryho Bruckheimera a režii Mikea Newella více méně bezproblémovovou letní zábavou, sršící trikovými scénami a romantickým jiskřením. Zároveň ale ničím doopravdy nenadchne a kmitočet mozkové závity je u ní záhodno srazit na méně než poloviční výkon."

Galerie obrázků filmu Princ z Persie: Písky času


Recenze filmu Princ z Persie: Písky času

Jedenadvacet let starou videohru Prince of Persia znají snad i ti, pro které jinak vrchol počítačové zábavy představují Tetris a Hledání min. Musím říct, že ačkoli to se mnou není až tak špatné, za posledních deset let jsem bohužel hrál jen asi tři hry. Ale fandou původního Prince jsem (a ještě před ním jsem na osmibitovém Atari asi desetkrát dohrál i první pecku z dílny téhož autora, Jordana Mechnera, Karateku). Je mi tedy trošičku líto, že předlohou nové megalomanské produkce Jerryho Bruckh...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Princ z Persie: Písky času


DVD a Blu-ray filmu Princ z Persie: Písky času

Zatím nevyšlo.


Související články

18.1.2017 17:55 Gibson odhalil svůj snový projekt Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
17.1.2017 10:01 Nové hvězdy pro Bonda? Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
15.1.2017 11:55 Víkendový výplach #384 o Rickovi, Mortym a Indiana Jonesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
10.1.2017 19:00 Téma: Děsila nás Čína tržbami i v roce 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
10.1.2017 10:05 Gangsterská rodinná jízda Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Jerry Bruckheimer je sice jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu, ale poslední roky pro něj mohly být možná trošku nepříjemné. Zaprvé skončila jeho továrna na dolary jménem Piráti z Karibiku a i když se Johnny Depp nejspíš v budoucnu vrátí, hned tak to nebude. Dalším úderem do slabin byl pro Bruckheimera odchod jeho zlatého hocha Michaela Baye k velkým naštvaným robotům. Bruckheimer teď, i když se mu sice stále velmi dobře daří, potřebuje nějakou pecku. A tou by měl být Prince of Persia. První díl plánované série se bude jmenovat – stejně jako první díl série herní – The Sands of Time. Hlavním hrdinou bude mladý princ Dastan, který omylem přivede království svého otce do zkázy. Aby zabránil nejhoršímu, musí spojit síly s dcerou nepřítele a vyřídit si to nejen s padouchem, který si brousí zuby na království, ale především s armádou písečných bojovníků. A na obzoru se navíc začínají objevovat mračna bouře, která může zničit celý svět. Prince of Persia je herní legenda, ale jak už jsme se mnohokrát přesvědčili, převést počítačovou hru na plátna kin není žádná legrace. Jerry Bruckheimer má ale na rozdíl od konkurence hodně peněz, talent a čuch na hit. Otázka je, jak do téhle rovnice zapadá rutinér Mike Newell. Ten sice má k dispozici parádní obsazení v čele s namakaným [[Jake Gylenhaal|Jakem Gyllenhaalem]] a davy natěšených fanoušků, ale rozhodně bychom na místě režiséra viděli někoho zajímavějšího. I tak se ale na fantasy svět plný monster a parkouru těšíme. Hodně.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.