Předčítač

The Reader

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (15)
Plakát k filmu Předčítač

Předčítač /2008

Režie: Stephen Daldry

Hrají: Kate Winslet, Ralph Fiennes, Bruno Ganz, Karoline Hefurth, Linda Bassett

Česká premiéra: 23.4.2009

USA premiéra: 10.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Předčítač

V kostce: "Potkali se jednoho deštivého odpoledne a oba měli snahu potkat se ještě jednou. Účel byl zřejmý, řeč těla dravá. A tak jednoho jiného odpoledne začal "normální" sexuální vztah... patnáctiletého s o dvacet let starší ženou. Předčítač funguje jako chvilková výpověď o tom, jak takový vztah může fungovat. Poté se přelomí do zcela nové fáze, která už tak atraktivní není, a své motivy dořekne čistě z povinnosti. I tak je Daldryho film slušným řemeslem se zjevnými oscarovými ambicemi, které beze zbytku naplňuje."

Galerie obrázků filmu Předčítač


Recenze filmu Předčítač

Stephen Daldry vnesl do kinematografie baletícího hocha s hlavou v oblacích a Nicole Kidman s velkým nosem, která rozhodně nevypadala jako ta normální Nicole Kidman z červeného koberce. Dnes přináší neukojenou Kate Winslet, která dovádí s patnáctiletým hochem, což zní zase trochu jako něco, co vybočuje z klasického hollywoodského proudu prvoplánových báchorek.Není to náhoda – Daldry zkrátka nechce svůj příběh stavět na lineárních, okoukaných základech. Jeho filmy jsou silné a vypravěčsky podm...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Předčítač


DVD a Blu-ray filmu Předčítač

Zatím nevyšlo.


Související články

8.1.2015 19:00 Na co do kina: 10 originálních lednových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
23.1.2012 01:04 Underworld znovu první, zdolal Lucase i Zkrat Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
29.5.2011 11:40 Víkendový výplach #90 o Batmanovi a Arnoldovi Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
19.10.2010 21:57 Televizní Tipy 19.10. - 24.10. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
25.8.2010 09:42 Oscarový dream team Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Kate Winslet je stálicí. Potvrzení o jejích hereckých schopnostech snad dá drama The Reader. V něm si zahraje ženu jménem Hanna Shmitz, do níž se bezhlavě zamiluje podstatně mladší muž. Normálně by nešlo o nic moc výjimečného, ale jelikož se příběh odehrává těsně po druhé světové válce, je jasné, že tahle romance nebude úplně obyčejná. Každý má totiž svoje tajemství a to, které má Hanna, není ani trochu hezké. Pro Kate by role tragicky zamilované ženy s tajemstvím mohla být ideální. Stephen Daldry si tak přidává do portfolia další velmi talentovanou herečku (v Hodinách zkusil Meryl, Nicole a Julianne) v netriviálním psychologickém příběhu. Milovníci pomalejších a atmosférických filmů by se už měli začít těšit předem.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.