Pravidla lži

Pravidla lži

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Pravidla lži

Pravidla lži /2006

Režie: Robert Sedláček

Hrají: Jiří Langmajer, David Švehlík, Klára Issová, Jan Budař, Petra Jungmanová

Česká premiéra: 30.11.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Pravidla lži

Nemá smysl opakovat, jaký je náš vztah k současnému českému filmu (pro připomenutí – negativní). Zcela ho zavrhnout si ale nedovolíme ani my a i když je situace v malém českém rybníku, kde se v podstatě všichni znají a natáčí spolu stále stejné hřejivé příběhy, docela zoufalá, i tak se občas stane, že se z čista jasna objeví film, který by chtěl být jiný. Ševčíkův Restart dokázal, že se u nás dají točit filmy, které nejsou laskavými komediemi o tom, jak se za špatných časů máme vlastně dobře, protože se máme rádi. A vypadá to, že Restart nezůstane v žánrově odtržené větvi sám. Pravidla lži debutujícího Roberta Sedláčka by totiž mohla být zase něčím trošku jiným. Příběh z psychiatrické léčebny, ve které se skupina lidí rozhodne strávit rok a vypořádat se se svojí minulostí a utajovanými hříchy, se totiž podle tvůrců bude řadit do žánru thriller. A těch tady moc nevzniká. Sedláček do svého prvního filmu získal více než slušné obsazení a pokud nezahapruje scénář nebo nejistá ruka celovečerního debutanta, mohlo by jít o velice příjemné osvěžení čím dál tím víc zapáchající a do sebe zahleděné české knematografie. Konec konců, v kinech se o kvalitách Pravidel lži budeme moci přesvědčit už velice brzy.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Pravidla lži

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Pravidla lži

Zas jednou na mě vyšel český film a zas jednou to není žádný průšvih, který by stálo za to nesportovně odstřelit pomocí jízlivých hlášek. Už se z toho skoro stává trend, což ubližuje mému literárnímu stylu. Ani Pravidla lži však nejsou bez chybičky a kořeny FAMU jsou na nich často patrné víc, než by se většině diváků líbilo. Robert Sedláček vypadnul z katedry dokumentárního filmu a téma narkomanů ho při výrobě jednoho z absolventských snímků zaujalo natolik, že ho chtěl zpracovat do celoveče...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Pravidla lži

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Pravidla lži

Zatím nevyšlo.


Související články

9.11.2016 16:28 První dojmy: Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
6.11.2016 12:38 Víkendový výplach #374 o Rockovi a Pixaru Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
30.10.2016 12:00 Víkendový výplach #373 o Loganovi a tarantinovkách Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
26.6.2016 12:00 Víkendový výplach #355 o Deadpoolovi a Star Treku Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
4.5.2016 09:04 Téma: Zavádí Marvel znovu studiový systém? Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.