Pouta války

Tae Guk Gi

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Pouta války

Pouta války /2004

Režie: Kang Je-Gyu

Hrají: Jang Kun-Dong, Won Bin, Lee Eun-Ju

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 10.9.2004

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Pouta války

O tomhle eposu jste mohli slyšet od svých kamarádů posledných asijskou kinematografií, popř. jste na něj narazili na letošním Febiofestu. Je docela pravděpodobné, že se během několika měsíců dočkají téhle lahůdky i běžní diváci v kinech. Za třináct milionů dolarů režisér Kang Je-Gyu vystřihnul korejský válečný konflikt v nekonečné sérii brutálních i dojemných momentů, které se vám zažerou pod kůži. Můžete to brát jen jako cennou lekci, kterou v českých učebnicích dějepisu nenajdete, ale také jako ideální vstup do světa jihokorejské komerční kinematografie. O Tae Guk Gi se často mluví jako o korejském Vojínu Ryanovi. Ale zatímco Ryan je spíš komorním příběhem několika chlápků, který se velkolepě tváří čistě kvůli okolnostem (vřavu druhé světové války nelze natočit úsporně), Tae Guk Gi je epos celou svojí duší a solidní stopáž 140 minut se vám bude zdát podezřele krátká na to, co všechno se ve filmu seběhne. Dějově je pak korejský film úplně jinde, protože vypráví o dvou bratrech, jejichž životní hodnoty válka dokonale prověří. Lze si v tom pekle zachovat lidskou důstojnost a duši? Tae Guk Gi vám dá spoustu mnohoznačných odpovědí, záleží na vás, jakou si vyberete.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Pouta války

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Pouta války

Válečný opus korejského Spielberga Kanga Je-Gyua (opravdu pekelné skloňování a navíc hádám že špatné :-) se honosí hned několika jasně čitelnými nálepkami – na korejské poměry nebývale drahý, na nehollywoodské poměry nebývale velkolepý a na poměry v pokladnách domácích kin nebývale výdělečný. Člověk až žasne, co se dá za třináct milionů dolarů pořídit a až na evidentně renderované stíhačky nemůže proti chlapcům z Tae Guk Gi vytáhnout jedinou vážnější výtku. Ovšem přestože bratři ve zbrani skl...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Pouta války

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Pouta války

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 10:11 Jaká je budoucnost Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
16.3.2017 12:00 NEJ roku 2016: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 274 příspěvků
10.3.2017 09:00 Nový plakát a fotka Wonder Woman Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
6.3.2017 22:12 Pátý Indy vážně dorazí už za dva roky Rubrika: Novinky Diskuze: 56 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.