Poslední skotský král

The Last King of Scotland

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Poslední skotský král

Poslední skotský král /2006

Režie: Kevin Macdonald

Hrají: Forest Whitaker, James McAvoy, Kerry Washington, Gillian Anderson

Česká premiéra: 8.2.2007

USA premiéra: 19.1.2007

Na DVD od: 28.5.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Poslední skotský král

Velmi zajímavě vyhlížející záležitost, jejíž název evokuje spíše středověké historické drama než film z nedaleké minulosti, přivádí prostřednictvím spletité scenáristické hry do Ugandy mladého skotského doktora, aby vypomohl tamějším felčarům v těžkých časech raných sedmdesátých let, kdy zmiňovaným územním celkem zmítají nepokoje. Těsně po svém příjezdu se dostane na otevřené shromáždění, kde ke svému tehdy ještě věrnému lidu promlouvá charismatický Idi Amin (Forest Whitaker) – bizarní figurka samozvaného vládce s upřímnou tváří a silnými slovy. Jako jeden z mála bílých mezi černými vykukuje doktůrek z davu a přitáhne tak Aminovu pozornost natolik, že si ho k sobě vládce nechá povolat; A po pár dnech strávených v jeho společnosti, přijme ho do svých služeb jako osobního asistenta, psychologa a blízkého přítele v jedné osobě. Píše se rok 1971 a v té době je ještě Idi Amin normální a vyrovnaný člověk. Od té doby za sedm let však vyvraždí 300 000 svých spoluobčanů – ty, kterým sliboval svobodu, nezávislost a vrácení veškerého majetku, který jim byl v rámci minulého režimu zabaven. Jako by to nebyl na jeden film dostatečný tematický záběr, mladý doktůrek se zamiluje do jeho manželky. A když je hrstkou hrdých odbojářů požádán, aby se vrátil do své země a vyprávěl tam médiím, co všechno viděl, prožívá obrovské osobní trauma. Spasení národa či žena kterou miluje? S hrůzou v mysli navíc zjistí, že Amin ho nehodlá už nikdy ze svých služeb propustit. Je jako syn, kterého nikdy neměl a domovem syna je přirozeně domov otce… Politický thriller má na triku režisér chvatného dokumentu Pád do ticha a vy, pokud jste dočetli až sem, byste si určitě neměli nechat ujít následující adrenalinem naflákaný trailer. Dobrou chuť.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Poslední skotský král

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Poslední skotský král

Málokterého oscarového kandidáta provází do český kin delší stín. Politikou obehnaná kapitola z učebnic ugandské historie by zřejmě velmi rychle zapadla mezi ostatní palčivé snímky, kdyby se v podobném časovém teritoriu nezjevil Zwickův Krvavý diamanat. A kdyby si Forest Whitaker neřekl tak hlasitě o zlatého plešouna. Samozřejmě. Nemusíte se bát toho, že by se recenze zvrhla do nějakého srovnávání s Krvavým diamantem. Když pomineme společnou geografii, asi bychom jen těžko hledali dva nesour...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Poslední skotský král


DVD a Blu-ray filmu Poslední skotský král

Zatím nevyšlo.


Související články

23.2.2017 10:00 Téma: Co je to vlastně ta wickovská akce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.2.2017 12:00 40 nových fotek z akčňáku Kong: Ostrov lebek Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
19.2.2017 18:45 Batman, Grey a Wick drží kasu! Verbinski vyhořel Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
19.2.2017 12:24 Víkendový výplach #389 o Jokerovi a Terminátorovi Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.