Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Poseidon

Poseidon /2006

Režie: Wolfgang Petersen

Hrají: Josh Lucas, Richard Dreyfuss, Kurt Russell, Emmy Rossum, Mike Vogel

Česká premiéra: 13.7.2006

USA premiéra: 12.5.2006

Na DVD od: 23.11.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Poseidon

Sezóna roku 2005 pozvolna končí, je na čase shrabat v hlavě nějaké ty žebříčky a začít si odškrtávat potenciální hitovky příští sezóny. Jednou z nich by pro Warnery měl být i remake slavného Dobrodružství Poseidonu, o luxusním parníku, který uprostřed oceánu smete tsunami, vyvolaná zemětřesením. Loď se obrátí vzhůru nohama a začne pomalu nabírat vodu. Cestující se musí dostat nahoru (do podpalubí :) a odtamtud se nějak vysekat, s nadějí že je někdo zachrání předtím, než se mohutný kolos potopí úplně a stáhne je s sebou na dno.

Původní film s Genem Hackmanem a Ernestem Borgninem vycházel ze slavné knížky Paula Gallica, stal se druhým nejúspěšnějším titulem roku 1972 a z osmi oscarových nominací si odnesl dvě sošky (hudba, triky). Warneři by jistě podobný úspěch rádi zopakovali a tak začali na natáčení horečně zvát tištěné i webové magazíny, aby dělaly reportáže jak na běžícím pásu. My jsme na seznamu nebyli, takže se musíte spokojit s tímhle "preview"... Novou verzi natáčí, bez podstatných dějových změn, Wolfgang Petersen (Dokonalá bouře, Troja) a v hlavních rolích se objeví Kurt Russell, Josh Lucas, Richard Dreyfuss nebo Emmy Rossum. Za odhadovaných 140 milionů dolarů bychom se měli dočkat kvalitních triků, ať už jde o akrobacii a rozlamování lodi, tak o nejrůznější katastrofy v jejím interiéru. Petersen už v Dokonalé bouři dokázal, že obojí zvládá na jedničku a po úvodní půlhodince budeme zřejmě mokří skrz naskrz. Datum premiéry naznačuje, jak moc chtějí Warneři uspět... Poseidon bude otvírákem sezóny a nezbývá než doufat, že ho neohrozí televizní remake od Hallmarku, ve kterém hrají Steve Guttenberg, Rutger Hauer nebo Peter Weller. Ten mimochodem mění příčinu katastrofy, místo tsunami na loď zaútočí teroristé. Co by člověk neudělal kvůli vyšším ratingům, že?

Od Petersena se doufejme podobně nemilých překvapení nedočkáme. I když se původní verzi jen těžko podaří překonat (už jen díky Geneu Hackmanovi, který byl tehdy v nejlepší formě), malý záchranářský popcorn s kvalitními triky ještě nikdy nikomu neublížil. A pro Kurta Russella je to solidně rozehraný návrat do první ligy.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Poseidon

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Poseidon

Zpoza oceánu zní od uplynulého víkendu tristní zpráva, která možná bude mít značně nepříjemné následky na filmový průmysl - Poseidon jde ke dnu. Na vině tomu však není zákeřná vlna (rogue wave, jak zní odborný terminus technicus), ale diváci, kteří příběh přeživších v superluxusní lodi naprosto ignorovali a studio Warner Bros. bude rádo, když prostřednictvím mezinárodních tržeb, DVD a merchandizingu nastřádá alespoň třetinu nákladů. Když si k tomu přičteme propady Firewallu, Nového světa, Syr...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Poseidon


DVD a Blu-ray filmu Poseidon

Zatím nevyšlo.


Související články

12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
6.3.2017 22:12 Pátý Indy vážně dorazí už za dva roky Rubrika: Novinky Diskuze: 56 příspěvků
1.3.2017 20:00 Jak Nolan pojme Dunkerk? Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
9.2.2017 18:30 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
15.1.2017 11:55 Víkendový výplach #384 o Rickovi, Mortym a Indiana Jonesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.