Podivuhodný případ Benjamina Buttona

The Curious Case of Benjamin Button

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (46)
Plakát k filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Podivuhodný případ Benjamina Buttona /2008

Režie: David Fincher

Hrají: Brad Pitt, Cate Blanchett, Jason Flemyng, Tilda Swinton, Julia Ormond

Česká premiéra: 29.1.2009

USA premiéra: 25.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona

V kostce: "Podle povídky Francise Scotta Fitzgeralda vznikl forresto-gumpovský příběh o muži, jenž mládnul. Narodil se jako stařec, aby mu pak jen ubývaly vrásky i léta. Za Benjamina Buttona mluví už třináct oscarových nominací, a pak také pověst režiséra Davida Finchera, proslulého svým perfekcionismem. Button nemá kaz, herci v něm září a vše v něm šlape jak čerstvě seřízený hodinový strojek (jdoucí tím správným směrem). A snad právě ta uhlazená preciznost mu brání stát se opravdovým majstrštykem."

Galerie obrázků filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona


Recenze filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona

David Fincher je jen jeden. Posedlý maličkostmi, do zemdlení šperkující detaily, s řemeslem ne v malíku, ale jen v jednom jeho článku. Jeho filmy si zasluhují pozornost za všech okolností. Vždy jsou výjimečné. V tomto ohledu se na Benjamina Buttona – v kontextu Fincherovy filmografie řekněme dílo „nezásadní“ – nelze zlobit. Pozlaceným humbukem, dlážděným cenami a chválou, totiž uvedl Finchera tam, kde měl být už dávno, tedy do výsadní společnosti tvůrců, jejichž projekty se takřka automaticky...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona


DVD a Blu-ray filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Zatím nevyšlo.


Související články

13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 255 příspěvků
3.3.2017 09:08 Donnie Yen proti Triádám Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
2.3.2017 12:00 Před Loganem kraloval horor Uteč! Vydělá sto milionů? Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
26.2.2017 12:38 Víkendový výplach #390 o Oscarech a Pixaru Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Je to jen pár týdnů, co měl premiéru Fincherův Zodiac, ale jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti se nefláká. Od Klubu rváčů se sice pohybuje v oblasti „normálnějších“ filmů, ale evidentně se mu začalo stýskat po filmech, které alespoň trošku zavání něčím divným. The Curious Case of Benjamin Button by měl být hodně divný. Ústřední motiv vypadá, jako kdyby právě opustil hlavu Charlieho Kaufmana. Benjamin Button je sympatický padesátník, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. A kdyby tenhle film točil Richard Curtis, bylo by jasné, co bude následovat. The Curious Case of Benjamin Button ale točí David Fincher, což znamená, že můžeme čekat cokoliv. Například to, že hlavní hrdina bude místo stárnutí mládnout. A hned se nám tu rýsuje romance, jaká tu ještě nebyla, protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální filmové téma. Scénárista Forresta Gumpa si s tím ale určitě nějak poradí a Fincher zatím za svou kariéru špatný film nenatočil. Při pohledu na obsazení také převládá spokojenost a zdá se, že The Curious Case of Benjamin Button by mohl být jeden z těch „jiných“ filmů, který bude kromě neobvyklého nápadu nabízet i všechno to, co od dobrého filmu očekáváme.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.