Počátek

Inception

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (247)
Plakát k filmu Počátek

Počátek /2010

Režie: Christopher Nolan

Hrají: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Cillian Murphy

Česká premiéra: 22.7.2010

USA premiéra: 16.7.2010

Na DVD od: 8.12.2010

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Počátek

V kostce: "Mysl jako scéna zločinu. A v ní Cobb (DiCaprio) jako gangster, který musí vštípit do cizí hlavy myšlenku. Christopher Nolan se ponořil do labyrintu snů a udělal z něj jedinečné prostředí pro svůj další špičkový kriminální thriller. Ojedinělou látku ale možná šlo vytěžit ještě důmyslněji. "

Galerie obrázků filmu Počátek


Recenze filmu Počátek

Christopher Nolan je vedle Stevena Spielberga, Jamese Camerona a Davida Finchera nepochybně nejrespektovanějším hollywoodským režisérem současnosti. Do zlatého fondu poslal přinejmenším Memento, Dokonalý trik a Temného rytíře, resuscitací Batmana si zajistil věčnou úctu fanboyů, ideovou originalitou a vybroušením svého osobitého stylu (nazval bych jej „ties & guns“) si získal uznání kritiky i fundovaného diváctva. A přitom pořád točí nákladné letní blockbustery za desítky milionů dolarů, u ni...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Počátek


DVD a Blu-ray filmu Počátek

Zatím nevyšlo.


Související články

17.1.2017 10:01 Nové hvězdy pro Bonda? Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
13.12.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních prosincových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
17.8.2016 09:58 7 filmů režiséra Dana Pánka Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
21.4.2016 09:00 Téma: Co nám prozradil teaser Doctora Strange? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Christopher Nolan natočil Temného rytíře a ten vydělal miliardu dolarů. Pro Nolana to znamenalo, že když řekl, že by si rád natočil malý film, dostal na něj 200 milionů dolarů a každého herce, na kterého si ukázal. A i kdyby se až do premiéry neobjevil ani jeden obrázek nebo ukázka, o publicitu se bát nemusí. Děj je zatím pečlivě utajovaný a víme o něm snad jen to, že se „bude odehrávat ve složité architektuře mysli“ a že hlavním hrdinou bude vysoce postavený zaměstnanec obří společnosti, který se stane cílem vyděrače. Žánrově by mělo jít o sci-fi thriller, takže můžeme možná očekávat variaci na Matrix, ačkoliv Christopher Nolan se nejspíš nespokojí s tím, aby od někoho kopíroval. Takže je také dost možné, že Inception bude celkově hodně originální podívaná. Každopádně i kdyby na příběh bylo uvaleno embargo až do premiéry, pořád tu máme Leonarda DiCapria, který naposledy hrál špatně v Muži se železnou maskou (tam se ale hrát dobře nedalo), talentovaného Josepha Gordona-Levitta a další hromadu herců, které je radost na plátně sledovat.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.