Po přečtení spalte

Burn After Reading

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (19)
Plakát k filmu Po přečtení spalte

Po přečtení spalte /2008

Režie: Joel Coen, Ethan Coen

Hrají: Brad Pitt, George Clooney, Tilda Swinton, John Malkovich, Frances McDormand

Česká premiéra: 15.1.2009

USA premiéra: 12.9.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Po přečtení spalte

V kostce: "Bývalý agent CIA (Malkovich) se přetahuje s dvojkou z posilovny o podklady ke svým memoárům. Proložte to několikanásobnou nevěrou, snažílky z ruské ambasády a tajemným zařízením ve sklepě, a máte tu typické coenovské panoptikum. Tentokrát sice jen takové blbnutí od cesty, ale široký úsměv se v závěru trasy spolehlivě dostaví."

Galerie obrázků filmu Po přečtení spalte


Recenze filmu Po přečtení spalte

Některé filmy jsou jako sýry. Musíte je nechat chvilku v hlavě, aby uzrály. A některé filmy jsou jako báječné sýry. Možná byste je měli nechat zrát, ale po prvním soustu si nemůžete pomoct a musíte je zfutrovat na posezení. Bratři Coenové zvládají levou zadní vyrábět oba druhy, a to dokonce souběžně. Scénář k černočerné komedii Po přečtení spalte prý vznikal ve stejném období jako Tahle země není pro starý. V pondělí, středu, pátek a neděli se po psacím stroji proháněl Javier Bardem se svojí ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Po přečtení spalte


DVD a Blu-ray filmu Po přečtení spalte

Zatím nevyšlo.


Související články

15.1.2017 11:55 Víkendový výplach #384 o Rickovi, Mortym a Indiana Jonesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
4.5.2016 09:04 Téma: Zavádí Marvel znovu studiový systém? Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
29.3.2016 14:25 Téma: Jak Snyder vyhrál bitvu, ale prohrál válku Rubrika: Novinky Diskuze: 94 příspěvků
20.12.2015 12:21 Víkendový výplach #328 hlavně o Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
19.11.2015 10:00 7 filmů scenáristy Štefana Titky Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Nezávisláci Ethan a Joel Coenové mají své teplé místečko v Hollywoodu jisté. Točí si, co chtějí a v podstatě všechny jejich filmy jsou velmi příjemné. Krom toho se kamarádí s Georgem Clooneym a ukecat nějakou hvězdu do hlavní role jim nikdy problém nedělalo. Navíc to vypadá, že na letošních Oscarech by nemuseli vyjít na prázdno. Zkrátka a jednoduše těm dvěma se daří a zdá se, že letos tomu nebude jinak. Burn After Reading by měla být černá komedie o dvou cynických zaměstnancích tělocvičny, kterým se shodou náhod dostane do rukou disk, jenž patřil původně agentovi CIA. A na tom disku je tolik ošklivých tajemství, že by to celou slavnou CIA mohlo položit na kolena. Coeni si vždycky dokázali do svých filmů sehnat zajímavé obsazení, ale herce, kteří se objeví v Burn After Reading, by člověk čekal spíš ve čtvrtém pokračování Dannyho parťáků. Každopádně George Clooney byl v režii téhle bratrské dvojice vždycky vynikající a Brad Pitt už také nemusí nikomu dokazovat, že je víc než jen hezoun. Otázka je, jestli Coeni díky superhvězdnému obsazení a s ním spojeným očekáváním nevyměknou. Doufejme, že ne a těšme se zase na pořádně drsnou komedii.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.