Piráti na vlnách

The Boat That Rocked

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Piráti na vlnách

Piráti na vlnách /2009

Režie: Richard Curtis

Hrají: Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy, Kenneth Branagh, Jaunary Jones, Nick Frost

Česká premiéra: 30.7.2009

USA premiéra: 13.11.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Piráti na vlnách

V kostce: "Píší se šedesátá léta a na Ostrovech vládne hudební obroda. Tu poněkud brzdí rádio BBC, které pouští rock'n'roll pouze jednou týdně, naštěstí je tu ale spousta ilegálních (pirátských) rádií, která oblažují své posluchače nonstop. Proti nim samozřejmě brojí vláda, ale DJové se jen tak nedají - jsou přece mladí a dokáží všechno! Příjemná komedie od režiséra Lásky nebeské rezignuje na hlubší poselství i dobovou výpověď a soustředí se na to nejdůležitější - své hrdiny a rock'n'roll. Neboli: v takřka povídkové formě odvypráví všechny hlavní strasti, které souvisí s dospíváním a společným soužitím na jedné lodi a ještě přitom stihne zapařit!"

Galerie obrázků filmu Piráti na vlnách


Recenze filmu Piráti na vlnách

Přestože už léta předtím vymýšlel neskutečné komediální hovadiny (a s Rowanem Atkinsonem sepsal většinu scénářů k Mr. Beanovi), režijně debutoval až inteligentně přeslazenou Láskou nebeskou. Richard Curtis vycucal žánr až na dřeň a způsobil v něm malou revoltu. Přesně o to se dnes snaží i s Piráty na vlnách, když vypráví příběh o bujarých šedesátkách, kde kvetl rock’n’roll a parta hipíků o tom dávala vědět ve svém ilegálním vysílání.Pokud má Curtisův film nějaký problém, pak je to ona slovutn...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Piráti na vlnách


DVD a Blu-ray filmu Piráti na vlnách

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 270 příspěvků
6.2.2017 10:00 Trailerová nálož ze Super Bowlu Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
5.12.2016 00:02 Vaiana a Fantastická zvířata dál vládnou kinům Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
2.10.2016 18:45 První plakát Pirátů z Karibiku 5 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Filmový svět má málo jistot. I když bychom si u mnoha režisérů přáli opak, pravdou je, že žádný filmový tvůrce nemá své portfolio plné jen těch opravdu dobrých filmů. Ovšem je zde pár filmařů, jejichž „procento přešlápnutí“ je podstatně menší, než u konkurence. Jedním z nich je bezpochyby Richard Curtis. Nekorunovaný král romantických komedií je jako producent a scénárista zodpovědný za filmy jako Notting Hill, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Deník Bridget Jonesové a především za Lásku nebeskou, u níž debutoval i jako režisér. A nejspíš ho to bavilo, protože příští rok si režii zopakuje. The Boat That Rocked se odehrává v šedesátých letech minulého století a hlavními hrdiny bude parta Djů, kteří vysílají z mezinárodních vod své velmi osobité a především nelegální rádio. Avšak když mezi kolegy a nejlepší kamarády napochoduje půvabná January Jones, jde všechno přátelství stranou. Navíc to vypadá, že dny pohody a bezstarostnosti končí, protože ministr s tváří Kennetha Brangha se rozhodl zatnout rozhlasovým pirátům tipec. Curtis se sice posledních pár let věnoval především televizním projektům, ale věřme, že neztratil nic ze své schopnosti napsat chytrý a zábavný romantický film.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.