Pátek třináctého

Friday the 13th

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (15)
Plakát k filmu Pátek třináctého

Pátek třináctého /2009

Režie: Marcus Nispel

Hrají: Jared Padalecki, Amanda Righetti, Danielle Panabaker, Richard Burgi, Derek Mears

Česká premiéra: 23.4.2009

USA premiéra: 13.2.2009

Na DVD od: 9.9.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Pátek třináctého

V kostce: "Legendární zabiják Jason Voorhees se vrací v dalším restartu z laboratoří Michaela Baye. Spousta zabíjení, hezkých teenagerek, otravných teenagerů, zlatavých kamerových filtrů a hororové vaty ze čtvrté cenové. Díky mixu nostalgie a neagresivní šedivosti to celkem funguje, zvlášť pokud máte chuť na malý, milý horor z míst, kde si na žárovku pořád ještě zbožně ukazují prstem."

Galerie obrázků filmu Pátek třináctého


Recenze filmu Pátek třináctého

O zbytečnosti hororových remaků už jsme popsali stohy virtuálního papíru. Hollywoodské účetní, námětovou krizi a Michaela Baye ale nezastavíte, takže můžeme jen brečet nad tím, jak všechny tři legendy hororového nebe (Freddy Krueger, Jason Voorhees, Michael Myers) dávají hlavu na špalek. Zatímco u Kruegera půjde o férový restart a Michael Myers je spíš reimaginace, Pátek Třináctého se snaží být něčím mezi a postupně z toho ztrácí hlavu nejen uječení teenageři, ale i samotný divák.Logických pu...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Pátek třináctého


DVD a Blu-ray filmu Pátek třináctého

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 272 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Tak máme za sebou Leatherface, dorazil i nový Michael Myers a v budoucnosti se chystá přijít i kotelník Freddy Krueger. A aby byla čtyřka nejslavnější filmových sériových vrahů kompletní, musí se dostavit i Jason Voorhees. A dostaví. A parta sexuchtivých a chlastuchtivých teenagerů z toho rozhodně nebude mít radost. My bychom ale mohli. Režisér Marcus Nispel ukázal v remaku Texaského masakru motorovou pilou, že videoklipový styl k novým hororům celkem sedne a že brutality se také nebojí. Jason Voorhees má na svém kontě o hodně víc než stovku obětí, takže můžeme nejspíš počítat s tím, že i remake se bude věnovat spíše co nejoriginálnějším a nejdrsnějším způsobům, jak někoho zlikvidovat, než budování temné atmosféry. Herecké obsazení sice žádnou velkou hvězdu nenabízí, ale alespoň Jared Padalecki si udělal dobré jméno v seriálu Lovci duchů, kde už se s několika vraždícími cvoky také setkal. Od nového Pátku třináctého by bylo asi naivní čekat předělávku ve stylu Halloweenu Roba Zombieho, tohle bude spíš klasická vyvražďovačka s jednou z nejslavnějších žánrových ikon. Ale nakonec proč ne? Jason byl v pekle, na Manhattanu, ve vesmíru a rozdal si to i s Freddym. Tohle by měl tedy ustát také.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.