Parfém: Příběh vraha

Perfume - The Story of a Murderer

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (24)
Plakát k filmu Parfém: Příběh vraha

Parfém: Příběh vraha /2006

Režie: Tom Tykwer

Hrají: Ben Whishaw, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Dustin Hoffman, Alba Fer

Česká premiéra: 30.11.2006

USA premiéra: 29.12.2006

Na DVD od: 12.6.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Parfém: Příběh vraha

Tom Tykwer se u mě těší výsadnímu postavení. Moc tvůrců, kteří by neustále dobývali a pak zase vypadávali z pětky mých nejoblíbenějších režisérů, není. Tak dva nebo tři, což může citlivého Němce samo o sobě hodně těšit, jelikož mu společnost dělají pánové jako Mendes a Linklater, přes které Tykwer (Nebe, Lola, Princezna a bojovník) pravidelně přeskakuje s každým novým filmem. A oni mu to potom oplácí. :-) Neděste se, že jste rozklikli další výbušnou redakční zpovědnici (Guilty Pleasures myslím bohatě stačily), dnes se konzervativně zajímáme o jen jeden film a jeho interesantní ukázku. A na začátek hned dobrá zpráva pro ty, co neumírají blahem u Tykwerových zasněných romancí (fuj, cynici!): Tom docela ostře žánrově zatočil při adaptaci knihy Patricka Süskinda, která převádí motiv vraždy, věčný to filmařský impuls, do Francie osmnáctého století. Jean-Baptiste Grenouille ztvárněný Benem Wishawem má pekelně citlivé sliznice, kanálky, nervová zakončení a kdo ví jaké další tělesné součásti (v anatomii se zrovna nevyznám), které jeho čich povyšují nad nozdry obyčejných smrtelníků. Proto dokáže umíchat ten nejlepší parfém. Fascinací míří k dokonalé vonné směsi... posedlostí k vraždě! Snad alespoň díky ní se natrvalo uchová to vzrušující ženské aroma. Rozsáhlá evropská koprodukce se začne ukazovat na podzim letošního roku.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Parfém: Příběh vraha

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Parfém: Příběh vraha

Na CSFD jsem uvedl, že čím je Tarkovského Stalker pro vnímání času, tím je Parfém pro vůně. Vím, jak malé vážnosti tento ruský tvůrce mezi čtenáři MZ pojímá (předpokládám, že VIM s kterýmkoliv z jeho filmů by četl maximálně jeho autor) a proto svou tezi měním na: čím je Elvis Presley pro rock´n´roll, tím je... a zbytek už znáte. Patřím k těm, kteří slavnou předlohu nečetli (i když paperback, který nedávno vyšel za 99Kč mě k tomu asi donutí) a proto nejsem kompetentní říct, zda je slavná Sűsk...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Parfém: Příběh vraha


DVD a Blu-ray filmu Parfém: Příběh vraha

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
25.3.2017 12:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
21.3.2017 09:36 Tony Stark vs. mluvící zvířátka Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
16.3.2017 17:19 První reakce: Atomic Blonde Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.