Pán prstenů: Návrat krále

Lord Of The Rings: Return Of The King

Plakát k filmu Pán prstenů: Návrat krále

Pán prstenů: Návrat krále /2003

Režie: Peter Jackson

Hrají: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Liv Tyler...

Česká premiéra: 15.1.2004

USA premiéra: 17.12.2003

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (125)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (49)

Blu-ray trailer rozšířené trilogie

Pán prstenů: Návrat krále: Blu-ray trailer rozšířené trilogie Pán prstenů: Návrat krále: Blu-ray trailer rozšířené trilogie Pán prstenů: Návrat krále: Blu-ray trailer rozšířené trilogie

Existuje jenom jedna "trilogie". Ale zároveň existuje jen jeden ku*evsky nejepičtější filmový projekt všech dob. Pán prstenů brzy dorazí na Blu-Ray v rozšířených edicích a to znamená, že ho Warneři musí začít řádně propagovat. Třeba tím, že začnou točit Hobita (stalo se před pár dny), a také pořádným trailerem, který na rozdíl od minulé blůčkové upoutávky nekazí rozjásaný voice-over. Jeho funkci nyní plní chytře rozprostřené nápisy a do hry tak mohou naplno nastoupit klasické hudební podkresy, které z důvěrně známých výjevů ze všech tří filmů ždímají takřka maximum. Trailer funguje spíš po emocionální stránce, než po té ubernářezové, i v téhle podobě si ale zaslouží seknout pět hvězd. Je totiž dokonalým připomenutím toho, jak byly tyhle filmy jedinečné. A během dvou minut vysází na stůl tucet důvodů, proč byste si je na vypiplaných plackách měli koupit a pouštět si je na svojí obří plazmě až do aleluja. Ta kombinace obřího měřítka s jemnou prací s postavami z toho pořád kouká na sto honů a zahřívá u srdce víc, než kterýkoliv blockbuster letošního roku. Už bude ten Hobit, Petere?

720ka HD je stream.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (92)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (25)

Blu-ray trailer celé trilogie

Pán prstenů: Návrat krále: Blu-ray trailer celé trilogie Pán prstenů: Návrat krále: Blu-ray trailer celé trilogie Pán prstenů: Návrat krále: Blu-ray trailer celé trilogie

Že by Peter Jackson nesnesl pohled na haló okolo novinky Jamese Camerona a narychlo chtěl připomenout monumentálnost své trilogie? Ne ne, taková narciska není. Důvody jsou mnohem prozaičtější. Vlezou se pod vánoční stromeček. Zimní nákupní horečka si žádá další oběti. Warneři moc dobře ví, že z LOTRa vytřískají ještě stovky milionů, a proto teď mrsknou na trh Blu-ray edici celé trilogie, za dva roky přidají modré disky s rozšířenými edicemi, za další dva roky box obohatí o Hobita. A pak ještě přisypou rozšířené verze rozšířených verzí a Hobita v DIrector´s Cutu. Prachy se prostě budou vždycky točit. A nabídka vytrvale rozšiřovat. Takže rychle skupujte všechny boxíky, ať jste dobře vybavení na přechod na příští formát (že by domácí 3D?). Přesvědčovací metody jsou v tomto případě notoricky známé. Oživí je už jenom Shoreův hlavní motiv ze Společenstva prstenu pod logem New Line Cinema, po něm se pak kvapně shrne celá trilogie. Neodžijete si ji tak jako v níže umístěném supertraileru, ale i tak její vrcholné momenty (třeba „vznášející se“ Gandalf na konci Dvou věží), plus kvalitní trailerová zálivka okolo nich, připomenou, proč se budou dolary utrácet ještě celou příští dekádu, aniž by to nákupčí nějak mrzelo.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (117)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (58)

Supertrailer celé trilogie

Pán prstenů: Návrat krále: Supertrailer celé trilogie Pán prstenů: Návrat krále: Supertrailer celé trilogie Pán prstenů: Návrat krále: Supertrailer celé trilogie

V době, kdy nás ze všech stran masíruje reklamní kampaň na druhý díl navenek velkolepě vyhlížející Narnie, hodí se připomenout, jak tahle fantasy mánie vlastně odstartovala. Můžete sice namítnout, že Pán prstenů nebyl první a spousta před ním už se úspěšně pokoušela o vykreslení svých vlastních světů. Jenže – asi nikdy předtím z toho nečišela tak epická šíře, tak kvalitní triky a hlavně to celé dohromady (bráno jako jeden film) netrvalo dvanáct hodin. Dvanáct hodin hodně působivé zábavy, která se v rukou kouzelníka Jacksona z hlediska historie - a proč si to neříct - přetavila ve filmový milník, který už se dnes snaží každý jen napodobovat. Na počest celé trilogie vám kolegové z Movie-listu přichystali před pěti lety i tenhle Supertrailer, který shrnuje celé dění ze všech tří filmů do úhledných sedmi minut. Fanoušci Kevina Smithe budou jistě remcat, že i to je moc a víc času jak dvě minuty si tohle putování k Hoře osudu ani nezaslouží. Nechte je topit v jejich fanouškovství kolem světelných mečů a rozhodně se nenechte odradit. Trailer nabízí v podstatě vše, co od něj čekáte – přehlídku důležitých dějových mezníků, emocionálně vypjatých scén, líbivých bitek a navrch přihodí i trochu toho dojemného účtování několika málo hlavních postav. Zkrátka a dobře - ultimativní video pro všechny, kdo si na ty odvážné chlapíky z Kraje i dneska rád vzpomene. A že už to vypadá přece jen trochu ošuntěle? Inu, zub času je mrcha a jen se potvrzuje, jak rychle se ve filmové branži mění standardy, skrývající se pod slovíčkem "entertainment". Kouzlu filmu to však nic neubírá.

Děkujeme kolegům z Movie-Listu za encoding a hostování traileru.Odkazujeme na stream.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (197)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (3)

Extended Edition Trailer

Pán prstenů: Návrat krále: Extended Edition Trailer Pán prstenů: Návrat krále: Extended Edition Trailer Pán prstenů: Návrat krále: Extended Edition Trailer

Uáááá... před pár týdny byl k vidění teaser na trailer k prodloužené verzi a dnes, kdy nás od vydání dělí pouhé dva týdny můžeme konečně na vlastní oči vidět šestiminutového macka, plného nových záběrů. Překvapivě jich není o tolik víc než v teaseru, protože tu najdeme také rozhovory a záběry z natáčení, ale přeci byste si nechtěli zkazit překvapení. Prodloužená verze nabídne celých 50 minut nových záběrů, pro které bylo třeba vyrobit stovky nových triků. Nemyslete si, že by nás Jackson nějak šidil - dočkáme se zemětřesení na Stezkách mrtvých, bitvy s piráty nebo klíčových duelů, Gandalf si to rozdá se Sarumanem a vrchním Nazgúlem, u toho nemůžete chybět. Producenti se opět ukázali jako obratní marketingoví žraloci, protože ukázka je sestřižená tak, že jí prostě nelze odolat. Shoreova hudba bubnuje přesně do taktu pohádkových záběrů, herci sypou sentimentální moudra a všechno je super celých šest minut, nestihnete se ani nadechnout, což by pro netrénované filmové potapěče mohlo znamenat vážné riziko. Myslete tedy na pravidelný přísun kyslíku než se pustíte do téhle ukázky.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (213)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (4)

Trailer

Pán prstenů: Návrat krále: Trailer Pán prstenů: Návrat krále: Trailer Pán prstenů: Návrat krále: Trailer

Ano, dalo se to čekat. Ukázka, kterou pro nás hoši z New Line Cinema přichystali, má potenciál srazit člověka do kolen a vysypat mu na záda pytel drceného ledu. Obsahuje vše potřebné, aby vás přiměla oprášit wallpaper s motivem Pána prstenů a z přeplněné poličky vylovit soundtrack k předchozímu dílu a párkrát ho nechat protočit v přehrávači. Epická šíře, s jakou režisér pojmul závěr trilogie je v žánru absolutně nevídaná - od výpravy, přes kýčovitě aranžované záběry, až po bitvy, zřejmě ze všeho nám ukápně slina. Natřískaný trailer je pochopitelně podbarven náležitě emotivní skladbou a uzavírá ho zoufalý Samův výkřik. No řekněte, jestli vám toho kluka není líto ;) Dost zbytečných řečí! Přesvědčete se na vlastní oči, že předchozí věty nejsou jen bohapustou onanií zarytého fanouška, ale pravdou pravdoucí.


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.