Jasona Friedberga a Aarona Seltzera, autory blitek jako Děsnej doják nebo Velkej biják, už naštěstí z Hollywoodu víceméně vykopli, když někomu došlo, že tvoří filmy zábavné asi jako návštěva urologie. Na jejich místo se ovšem vrátil Marlon Wayans, který měl prsty už v prvních dvou dílech Scary Movie, jež spousta lidí z nějakého důvodu považuje za kvalitní parodii. Budiž. O jeho novince Padesát odstínů černé to ale nejspíš neřekne nikdo.

Padesát odstínů černéFotogalerie

Pochopitelně jde o parodii Padesáti odstínů šedi, filmového a literárního fenoménu, na který zapomněl po pár týdnech každý, kdo má trochu vkus. Nějaké rámcové znalosti o něm však má nejspíš většina lidí a víceméně dokonale spadá do kategorie filmů, z nichž si Wayans dělá legraci. Ne moc dobrá věc, o níž mluví ne moc nároční diváci. Po Paranormal Activity tak teď přišla řada na milionáře s divnými sexuálními choutkami. Padesát odstínů černé kopíruje děj známější předlohy a i když dojde na dělání si legrace z Absolventa, Whiplash nebo Bez kalhot, z devadesáti procent se to fakt točí okolo eroticko-dramaticko-otravného pseudofenoménu. A není to moc zábavné.

 

Přehrajte si trailer
4.1.2016 15:00

OK, je to čím dál tím horší, ale pořád tam probleskávají fajn fóry. Sice podpásovky směrem k Dona...

Uznávám, že pár fóru se povedlo a trošku jsem se u nich pousmál a jako pozitivum beru, že i přes očekávatelnou vulgaritu se Wayans celkem uklidnil a vyloženě odpudivých vtipů je tu celkem málo. A ty dva záběry na opuchlá varlata se vydržet dají. Co tu máme dál? Vlastně nic moc. Celý film je z velké části složený z idiotsky podaných odkazů na Padesát odstínů šedi, fyzického humoru třetí cenové a spousty narážek na rasové předsudky o tom, že černoši kradou, mají rádi smažené kuře a prodávají drogy.

Okouká se to po pár minutách. Wayans sám film neutáhne, Kali Hawk je překvapivě normální a občas se pokouší i hrát, ale vzhledem k tomu, že režisér nejspíš většinu času nebyl na place, k ničemu jí to obvykle není. Někdy v půlce jsem začal mít pocit, že všechny ty fóry jsou ve filmu naskládané náhodně a kdyby někdo půlku z nich vyndal, nebo přesunul na konec či na začátek, vůbec nic by se nestalo. A někdy v polovině už bylo celkem unavující na ten neumětelsky natočený blábol bez humoru koukat. Nevidím důvod, proč byste to měli dělat, když jsem to za vás vytrpěl já.