Orel Deváté legie

The Eagle

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (20)
Plakát k filmu Orel Deváté legie

Orel Deváté legie /2010

Režie: Kevin MacDonald

Hrají: Channing Tatum, Jamie Bell, Mark Strong, Donald Sutherland

Česká premiéra: 21.4.2011

USA premiéra: 11.2.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Orel Deváté legie

V kostce: "Adaptace populární britské knížky pro děti a mládež nabízí poctivý historicko-dobrodružný příběh, který je i přes původní věkové zaměření a přístupnost PG-13 dostatečně pochmurný a drsný. Scénář je příliš zkratkovitý a nedokáže prohloubit postavy, ale to mu příliš neubírá na celkové soudržnosti. Navíc má Macdonald cit pro atmosféru, což ve spojení s nádherným vizuálem a výborným soundtrackem přidává filmu na působivosti."

Galerie obrázků filmu Orel Deváté legie


Recenze filmu Orel Deváté legie

Cynický a objektivní přístup ON: Kdybychom nevěděli, že Orel Deváté legie vznikl podle knížky Rosemary Sutcliffové z roku 1954 a jeho první adaptace se objevila na obrazovkách BBC už v 70. letech, zcela vážně bychom mohli podezřívat tvůrce, že natočili pokračování Marshallova Centuriona. Dvacet let poté, co se Devátá legie záhadně „rozplynula“ kdesi na skotské Vysočině, přichází do Británie mladý důstojník Marcus Flavius Aquila (Maximus Gayus Tatum). Je synem velitele Devítky (v Centurionovi ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Orel Deváté legie


DVD a Blu-ray filmu Orel Deváté legie

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 10:11 Jaká je budoucnost Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
3.1.2017 09:30 Co čekat od návratu do Jurského světa? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
5.12.2016 00:02 Vaiana a Fantastická zvířata dál vládnou kinům Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
29.11.2016 09:45 Vrátí se Obi-Wan Kenobi? Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Kevin Macdonald zřejmě hodlá napravit reputaci historickým filmům v čele s osamělými válečníky. Vedle příšerné Cesty bojovníka se podobných filmů moc neobjevilo, The Eagle je ale jedním z těch největších příštího roku, takže ho snad později budeme řadit do jiné kategorie - třeba po bok Ridleyho Scotta. I když jak něčeho podobného hodlá MacDonald dosáhnout v čele s hvězdičkou Channingem Tatumem, jehož drsňáckou pózu jsem mu nežral v uvolněném G.I. Joe a tuplem mu jí nebudu věřit ve vážném The Eagle, zůstává záhadou. Možná pomocí zbytku jinak velmi vydařeného obsazení? Vyprávět bude o muži, který byl v čele britské bitvy za římské impérium zraněn a vyhnán z armády. Naštvaný se vydá na zmrzlý sever, aby našel dlouho ztracenou standartu The Eagle, která byla před lety ztracena a teď by mu mohla navrátit respekt a tím pádem i funkci v armádě. S sebou si na cestu bere keltskou otrokyni a časem se z nich samozřejmě stane páreček k pohledání. Na složitosti úkolu to ale nic nezmění.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.