Opravdová kuráž

True Grit

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (12)
Plakát k filmu Opravdová kuráž

Opravdová kuráž /2010

Režie: Ethan Coen, Joel Coen

Hrají: Matt Damon, Jeff Bridges, Josh Brolin, Barry Pepper, Hailee Steinfeld

Česká premiéra: 17.2.2011

USA premiéra: 25.12.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Opravdová kuráž

V kostce: "Dude vyměnil bílého medvěda za whisky, přešel na ručně balená cigára, naučil se střílet a vyrazil na Divoký západ, aby tam dokázal, že velké romantické dobrodružství se dá vyprávět i bez sentimentu a umělého vyhrocovaní situací. Coeni natočili vysněný western jako relativně divácký film, ale zároveň zůstali stoprocentně sví. Skvělé obsazení, precizní řemeslo a šťavnatá kombinace drsného humoru, krve a někde hluboko tlukoucího vřelého srdce – tak to od bráchů máme rádi. Z Opravdové kuráže je už měsíc po premiéře klasika. Právem."

Galerie obrázků filmu Opravdová kuráž


Recenze filmu Opravdová kuráž

Coeni po letech vyhrožování konečně tasili kolty. A ejhle, rázem rozstříleli americké pokladny na cáry. Že Opravdová kuráž v poměru nákladů a výdělků zadupe do prérie i Narnii, malé Jebaly a TRON: Legacy, asi čekal málokdo. Filmoví publicisté se samozřejmě snaží najít důvod. Lakonická odpověď, že Opravdová kuráž má zajímavější dětskou hrdinku, že je mnohem vtipnější než De Nirova erekce a že Jeff Bridges v ní není srandovně digitální, je sice pravdivá, ale neřekne nám, proč se právě Coenům po...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Opravdová kuráž


DVD a Blu-ray filmu Opravdová kuráž

Zatím nevyšlo.


Související články

31.1.2017 03:45 OFICIÁLNĚ: Affleck Batmana nenatočí Rubrika: Novinky Diskuze: 52 příspěvků
27.6.2016 10:04 Dory zválcovala Den nezávislosti 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků
22.6.2016 14:00 Jim Carrey vás bude děsit Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
13.3.2016 22:25 Zootropolis nedal šanci ani Cloverfieldu. Grimsby padl. Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
10.3.2016 09:50 Reynolds chrání zabijáka Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Díky snímku Tahle země není pro starý získali Ethan a Joel Coenové Oscara. Jejich další film A Serious Man zase Hollywoodu naznačil, že tahle bratrská dvojice se dobrovolně svých nezávisláckých kořenů nevzdá. Jestli bude remake klasického westernu s Johnem Waynem v hlavní roli případ pro akademii nebo pro milovníky osobitých filmů, to zatím nevíme. Kvalita by to ale měla být stoprocentně. Příběh stárnoucího maršála, příslušníka Texas Rangers, a malé holky, jejíž rodiče byli zavražděni, spojuje osoba zabijáka, který se ukrývá někde uprostřed indiánské rezervace. Nesourodá trojice tedy musí spojit síly, aby nebezpečného zločince našla a předala spravedlnosti. Obsazení je lahůdkové, Coeni o svých režisérských kvalitách nemusí přesvědčovat nikoho, a tak nezbývá než doufat, že se jim podaří uspět i v kinech. Po westernech totiž žádná velká poptávka není.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.