Operace Dunaj

Operace Dunaj

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Operace Dunaj

Operace Dunaj /2009

Režie: Jacek Glomb

Hrají: Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Bolek Polívka, Jan Budař, Martha Issová

Česká premiéra: 23.7.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Operace Dunaj

V kostce: "Polský tank Beruška skončí nabouraný v české putyce. Na Pražské jaro se netáhne, zato vypuká vzbouření na vsi. Češi na okupanty hledí s nenávistí, ale pivečko, knedlíky, holky a holubičí pacifismus všechno vyžehlí a bratři Slované si padnou do náručí. Neuvěřitelně naivní a hloupá agitka o míru, která komunistickou ideologii zaměňuje za unylé pepíkovské blouznění nad talířem guláše a půllitrem Gambrinusu. Odporně zvětralá záležitost."

Galerie obrázků filmu Operace Dunaj


Recenze filmu Operace Dunaj

Operace Dunaj mohla slibovat tolik očekávané tragikomické podobenství traumatických událostí roku 1968. Mohla, dokud trailer nezačal slibovat spíše jakousi rozbředlou a zcela bezkoncepční „člověčinku“ s českými a polskými hereckými esy. Klobouk dolů, v této oblasti film polského debutanta Jacka Glomba své diváky neošidí. Ba naopak, nabízí tak hustý koncentrát, že by v něm kvalitní umělohmotné lžičky stály v pozoru. Podobenství o lidské tváři invaze soudružských vojsk Varšavského paktu vypadá ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Operace Dunaj

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Operace Dunaj

Zatím nevyšlo.


Související články

1.3.2017 20:00 Jak Nolan pojme Dunkerk? Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
25.1.2017 13:37 Hvězda Star Wars si vyšlápne na nácky Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
18.5.2016 10:15 Statham proti pravěkému žralokovi Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
12.4.2015 12:43 Víkendový výplach #292 o Star Wars a videokazetách Rubrika: Novinky Diskuze: 57 příspěvků
9.12.2014 09:00 Téma: Sonygate - Studio je nahé Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

To, že v roce 1968 přijely do Československa tanky vojsk Varšavské smlouvy, ví každý, kdo při dějepisu permanentně nespal. Tohle téma se v české kinematografii objevuje častěji, než by se nám líbilo, ale jak se zdá, filmovým způsobem se s ním hodlají vypořádat i naši severní sousedé. Debut divadelního režiséra Jaceka Glomba se totiž odehrává v roce 1968 a ve sředu dění bude tentokrát posádka „dobyvatelského“ tanku. Ten se totiž během invaze ztratil a skončil přímo uprostřed jedné české hospody. Co ale teď s polskými okupanty, kteří pořádně netuší kde jsou a proč tady jsou? A navíc někteří z nich jsou poměrně sympaťáci a není úplně snadné je nenávidět. Hořká komedie z polsko-české koprodukce nabídne známé tváře od nás i od našich sousedů. Snad se budou moci opřít i o kvalitní scénář.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.