Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (24)
Plakát k filmu Oko

Oko /2007

Režie: David Moreau, Xavier Palud

Hrají: Jessica Alba, Parker Possey, Alessandro Nivola, Tamlyn Tomita, Chloe Moretz

Česká premiéra: 21.2.2008

USA premiéra: 1.2.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Oko

V kostce: "Slepá dívka odolává neobvyklým jevům a strašidlům a divák se bojí. Takhle vypadalo původní Oko, kde by se atmosféra dala krájet na pěkně malé nudličky. Americký remake se předlohy drží jen velmi volně, přitom nepřidává ke konceptu téměř nic originálního. Oduševnělý projev herečky a modelky jménem Jessica Alba je spíše zbožným přáním než prokázaným úmyslem a snad i proto působí nové Oko příliš vyumělkovaně a sešitě za zlomek času, za který se obvykle podobné filmy točí."

Galerie obrázků filmu Oko


Recenze filmu Oko

Rok 2002 byl významný z mnoha nefilmových hledisek. Z těch filmových můžeme bez okolků vybrat horor Oko, který svého času způsobil v rámci žánrové komunity patřičný rozruch. Byl nápaditý, byl originální a hlavně – byl skutečně děsivý. Filmové bilancování nad rokem 2008 necháme až na příští leden, už teď ale můžeme eliminovat titul, který se v pozitivních kontextech příliš ohýbat nebude. Je to remake Oka, který není nápaditý, originální a děsivě působí v poněkud nepatřičně úsměvném ohledu.Jess...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Oko


DVD a Blu-ray filmu Oko

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.


Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Remaky asijských hororů už sice nejsou takovou mašinou na peníze, jako tomu bylo před pár lety, přesto se však stále vyplatí do nich investovat. Režisérovi stačí jen pěkná herečka, která umí řádně ječet a trocha make-upu. Žádná digitální monstra, žádné velké výbuchy. Jen atmosféra. To, že právě ta ve většině amerických předělávek chybí, je už jiná věc. Oko je příběh mladé slepé dívky Allison, která se rozhodne podstoupit experimentální operaci, jenž by ji mohla vrátit zrak. A operace se povede. Allison najednou objevuje svět, který jí byl celý život utajený. Je v něm všechno. Barvy, které si nedokázala dříve představit, lidé, jenž znala jen po hlase a duchové mrtvých lidí, kteří k ní cítí z neznámého důvodu jakési pouto. Allison zjišťuje, že úspěšná operace jí dala možná víc, než po čem toužila. Původní hongkongské Oko byla sympatická duchařina, která dokázala vyděsit, ale brzy zapadla mezi dav anonymních asijských hororů. Někoho ale napadlo sáhnout po téhle docela zajímavé látce znovu. David Moreau a Xavier Palud se před dvěma lety uvedli prý velmi působivým hororem Ils, tak uvidíme, jak se se svou velkou šancí poperou. Na celém Oku je ale zatím bohužel nejděsivější představa toho, že Jessica Alba bude hrát slepou dívku. Snad to celé dopadne dobře.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.