Oko ve zdi

Oko ve zdi

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Oko ve zdi

Oko ve zdi /2008

Režie: Miloš J. Kohout

Hrají: Karel Roden, Jürgen Prochnow, Soňa Valentová, Csongor Kassai, Catherine H. Flemming

Česká premiéra: 3.12.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Oko ve zdi

Když se člověk podívá na českou filmovou scénu, zjistí, že žánrová pestrost tu zrovna nevládne. Ve většině filmů lidé sedí a mluví. A dost často nemají co říct nebo se opakují. Je logické, že v českých podmínkách asi nikdy nevznikne film s vybuchujícími auty a přestřelkami a na pořádně brutální horor tady zase nikdo nemá odvahu. Přesto se čas od času objeví film, který by mohl být jiný. A dobrý. Režisér Miloš J. Kohout je známý sice spíš jako české eso přes vizuální efekty (je zodpovědný třeba za Svěrákův Tmavomodrý svět), ale kdo měl to štěstí a viděl jeho krátký Sen, ten ví, že i v Čechách se dá natočit film, který by měl chytrou kamerou, zajímavou hudbu a napínavý a inteligentní příběh. A když všechno půjde dobře, budeme moci říct to samé i o Oku. O příběhu toho bohužel není moc známo, snad jen to, že hlavními hrdiny by měli být dva mladí milenci, kteří se stanou obětí podivného muže, jenž se rozhodne držet je proti jejich vůli ve sklepě starého domu. Jestli se z Oka stane české Saw nebo jestli půjde o mnohem inteligentnější a psychologičtější záležitost, to si hádat netroufnu. Každopádně Karel Roden je jedním z nejlepších českých herců a Jürgen Prochnow charismatické drsňáky uměl vždycky. Doufejme tedy, že všechno dobře dopadne. Bylo by fajn mít zase jednou v kinech český film, který bude jiný než… český.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Oko ve zdi

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Oko ve zdi

Za hlubokými lesy, mlžnými hladinami, bažinou tak hustou, že by se dala krájet, žil byl jeden domeček. Ale nebyl to obyčejný domeček. On to byl spíš barák jako hrom. A v něm se potloukal blázen, jemuž kdysi manželka nasadila statné paroží. A jemu z toho paroží počalo strašiti ve věži. I brouzdal paroháč domem, koukal skrz díry ve zdi a zřel… možná bludy, možná skutečné milence, kteří v touze po erotickém dobrodružství u domu zastavili a v jeho nevábných útrobách jali se provozovati cosi mezi ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Oko ve zdi


DVD a Blu-ray filmu Oko ve zdi

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.