Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Odpor

Odpor /2008

Režie: Edward Zwick

Hrají: Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell, Alexa Davalos, Tomas Arana

Česká premiéra: 16.4.2009

USA premiéra: 16.1.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Odpor

V kostce: "Zwick se s tím tentokrát moc nepáral. S nízkým rozpočtem se snoubí i poměrně vlažný přístup režiséra, který do nás nepere takové množství emocí, epické akce a dojemných katarzí jako obvykle. Příběh hrstky běloruských Židů, kteří se rozhodli postavit na odpor, však přesto má čím zaujmout – přinejmenším herci stojí za pozornost. U Zwicka průměr, v širším kontextu pořád velmi slušné hollywoodské řemeslo."

Galerie obrázků filmu Odpor


Recenze filmu Odpor

Tvorba Edwarda Zwicka je čistá archeologie. V dnešním Hollywoodu působí jeho filmy jako relikty starých časů. Se svou až tvrdošíjnou snahou vyprávět komplexní epické (a etické) příběhy by Zwick zapadl spíše do doby Johna Hustona, Davida Leana či Williama Wylera. Jistě, nezřídka volí navýsost moderní témata (Pouštní bouře, válka s terorismem, africká mizérie), ale to podání je ryzí oldchool. Klasický Hollywood. Snad jediným současným režisérem, který je ještě schopen něčeho podobného, je Ridle...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Odpor


DVD a Blu-ray filmu Odpor

Zatím nevyšlo.


Související články

27.4.2016 14:00 Téma: Kam kráčíš, kinozážitku? Rubrika: Novinky Diskuze: 117 příspěvků
8.2.2014 00:30 Marvel našel Visiona a Wasp? Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
3.9.2013 13:02 Nářez #34: Největší z borců Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
22.6.2013 11:00 Téma: Kolik toho vlastně Superman uzvedne? Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
20.6.2012 19:00 Del Toro rozdupe Transformery Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

Pokud jde o všelijaké ceremonie, kde se setkávají význačné osobnosti filmového dění a předají si i nějakou tu cenu, na Edwarda Zwicka se v posledních letech rozhodně nezapomíná. Spolupráce s Tomem Cruisem na Posledním samurajovi a DiCapriem na Krvavém diamantu mu přinesla – když ne hromadu peněz – alespoň obrovský věhlas. Zwickovy spektákly plné patosu, hrdinského dobrodružství a průměrných scénářů se mezi diváky uchytily na výbornou a nejinak tomu možná bude i dnes. Režisér si opět vybral trochu citlivější téma (tedy chce kromě pobavení i citově zasáhnout = chce na Oscary = moc a moc chce na Oscary), o němž pojednává kniha spisovatele, který si říká Nechama Tec. Konkrétně jde o příběh tří židovských bratrů (Daniel Craig, Liv Schreiber, Jamie Bell), kteří utečou z nacisty okupovaného Polska do běloruských lesů a založí zde tábor. Ten se ve spojení s ruským odbojem mění v hotovou základnu schopnou poskytnout zázemí prakticky libovolnému počtu lidí. Což se hodí, protože bratři mají obrovskou chuť pomáhat všem uprchlíkům, kteří mají dost odvahy, aby utekli jako oni a dost štěstí, aby je to nestálo život. Tak jako pan Schindler, o kterém nám vyprávěl Steven Spielberg, i jim se to obrovskou pílí a sebeobětováním podaří – číslo zachráněných se koncem jejich akce vyšplhá až na 1200.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.