Odcházení

Odcházení

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu Odcházení

Odcházení /2010

Režie: Václav Havel

Hrají: Dagmar Havlová, Josef Abrhám, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Lábus

Česká premiéra: 24.3.2011

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Odcházení

V kostce: "Vilém Rieger odchází z vysoké politiky. Je konec státnických časů v luxusní vile s početným dvorem sluhů a tajemníků. Konec kariéry je zdroje mnoha pokušení – odolají Riegerova líbivá hesla o člověku jako centru politiky pragmatickým nabídkám mladé nastupující generace? Václav Havel natočil barevnou besídku plnou divadelního patosu, obskurního žánrově-výtvarného mixu a celkem zajímavých hereckých výkonů. Besídku, v jejíž přeplácanosti bohužel úplně zaniká podstata jeho textu. Jste-li mistrovými ideovými odpůrci, odečtěte si od výsledného hodnocení 2–5 bodů. "

Galerie obrázků filmu Odcházení


Recenze filmu Odcházení

Václava Havla držím v hluboké úctě – za to, co vnesl do politiky i za to, co za sebou zanechal na poli dramatu i společenských věd. Odcházení, nahořklá tečka za kariérou státníka a snad i dramatika, po zásluze  sklidilo uznání a vlídně bylo přijaté i mimo naši kotlinku. Filmové zpracování se zdá být logickým krokem. Téma je to atraktivní, text silný a Havlovy texty (pokud mě paměť neklame) zatím na stříbrném plátně nikdy nehostovaly. Přesto: otázku, zda mělo cenu úspěšnou a kladně přijatou di...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Odcházení

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Odcházení

Zatím nevyšlo.


Související články

1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
5.6.2014 09:30 7 filmů mluvčí MFF KV Uljany Donátové Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
4.3.2012 00:01 Ostré nůžky 2011: Zvolte nejlepší český trailer roku! Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
3.3.2012 20:29 Český lev 2011: Filmem roku Poupata! Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Václav Havel zatím sice žádný film nenatočil, ale je to zkušený světoznámý dramatik a možná ho znáte i jako prezidenta. Teď se postaví poprvé za kameru, protože bude adaptovat vlastní hru s názvem Odcházení. Hlavním hrdinou bude Dr. Vilém Rieger, který dlouhá léta pracoval pro vládu jako kancléř. Teď je ale nahrazen a musí ze svého místa odejít. Přestěhovat se z vládní vily a hlavně opustit lidi, kteří ho celý život obklopovali. A brzy zjišťuje, že právě tihle lidé pro něj, jeho život a jeho kariéru možná znamenali víc, než si uvědomoval. Havlovi se neříká ne, takže herecké obsazení je plné českých hvězd, tak uvidíme, jak si pan exprezident poradí s kamerou.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.