Obchodník se smrtí

Lord of War

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí /2005

Režie: Andrew Niccol

Hrají: Nicolas Cage, Ethan Hawke, Jared Leto

Česká premiéra: 12.1.2006

USA premiéra: 16.9.2005

Na DVD od: 14.8.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Obchodník se smrtí

Poslední statistiky ukazují, že na každých dvanáct lidí na světě připadá jedna střelná zbraň. Ale co těch ostatních jedenáct? Přesně takhle přemýšlí ti nejlepší dodavatelé. A když přijde na dodávku zbraní napříč zeměkoulí, Yuri Orlov (Nicolas Cage) je skutečná špička. A navíc byste to do něj ani neřekli – nosí elegantní modré sako, nemá agresivní náturu a není ten typ, co řeší problémy olovem. To ne. Yuri je podnikatel. Solventní kus s ušlechtilými zájmy. Chtějí Arabové někoho zastřelit? Tak jim přece pomůžu! A tak dále. Každopádně, poslední dodávka se Yurimu příliš nepovedla. Nejenže nedostal zaplaceno, ale teče mu trochu do bot i ohledně otázky přežití. Dostal se totiž do nebezpečného pohraničního pásma, kde to vře a kde mu mimochodem šlape na paty jak dravá konkurence, tak odvěký Yuriho rival, agent Interpolu Jack Valentine v podání Ethana Hawkea. S celou armádou speciálních jednotek. Aby toho nebylo málo, začne našeho hrdinu hlodat i svědomí… no prostě, hodně vydatná nadílka na jednoho obyčejného smrtelníka ;). Lord of War je avizován jako nabušený dobrodružný akčňák a nemáme jediný důvod tomu nevěřit. Cage by určitě do ničeho špatného nešel ;).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Obchodník se smrtí

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Obchodník se smrtí

Většina recenzentů asi začne pojednání o Obchodníkovi se smrtí tou první větou, která ve filmu zazněla: Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních? Já to neudělám (i když... a sakra, chytil jsem se do vlastní pasti ;), protože tenhle film si zaslouží trochu víc než jen krátkozraké papouškování. Vyžádá si od vás trochu přemýšlení i poté, co poslední titulek zapluje za okraj plátna a troufnu si říct, že ve vás i svým způsobem d...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Obchodník se smrtí


DVD a Blu-ray filmu Obchodník se smrtí

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
20.3.2017 12:48 Monstra proti oscarové hvězdě Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
3.3.2017 09:08 Donnie Yen proti Triádám Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
21.2.2017 18:00 První fotka obsazení sólovky Hana Sola Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.