Obávaný bojovník

Fearless

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Obávaný bojovník

Obávaný bojovník /2006

Režie: Ronny Yu

Hrají: Jet Li, Collin Chou, Masato Harada, Jon T. Benn, Nathan Jones, Hee Chin Paw

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 22.9.2006

Na DVD od: 22.3.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Obávaný bojovník

Jet Li v poslední době prožívá skutečnou renesanci, jakési probuzení ze zlého amerického snu, do něhož jej uvrhl Joel Silver. Po Od kolébky do hrobu se konečně mohl "utrhnout" a udělal to doslova, když natočil ve Francii Utržený ze řetězu (Unleashed), pro fanoušky to byl příslib lepších zítřků a teď se navíc Jet Li vrací do Číny, aby tu natočil s vizuálním mágem Ronnym Yuem pecku, která by měla fungovat jako pomyslná tečka za Jetovou akční kariérou. Yuen Woo-Ping u toho samozřejmě nesmí chybět. Otázkou je nakolik jsou úvahy o posledním akčním filmu vážné a jestli si to Jet nerozmyslí, ale na atraktivitě Fearless už to nic nezmění. Jet se s tímto snímkem vrací do období lidových hrdinů, kdy ztvárnil Wong Fei-Hunga, Fong Sai-Yuka nebo Chen Zhena. Právě ten poslední je žákem postavy, kterou si Jet zahraje nyní - mistra Yuanjia. Ten je v Číně zodpovědný za řadu dobrých skutků, včetně založení vlastní sítě škol a pozvednutí ducha čínského lidu.

Yuanjia chtěl lidem dokázat, že bojová umění se může naučit každý, což zjevně pramenilo z jeho dětství, kdy mu otec zakázal jít v jeho šlépějích a vysloveně nechtěl, aby se učil bojovým uměním. Yuanjia mu však sebral z knihovny manuál a začal se kung-fu učit sám. Během let se obrovsky zlepšil, ale se schopnostmi rostla i jeho pýcha - stal se z něj rváč, který se snadno nechal vyprovokovat k bitce (tímhle obdobím si prošel i Bruce Lee). Krutá lekce ho však donutí přehodnotit žebříček životních hodnot a Yuanjia dospěje v mistra a vytvoří vlastní bojový styl. To přiláká pozornost bojovníků z ostatních zemí, což vyústí v největší mezinárodní turnaj všech dob, na kterém chce Yuanjia dokázat, že čínské kung-fu má světu co nabídnout.

I díky tomu se poslední třetina filmu promění v takový malý Mortal Kombat a pokud jsem vás pořád ještě nenalákal, musíte si holt pustit nějakou ukázku. Už z prvních teaserů tryská energie na sto mil dopředu, takže se nebojím toho, že byste se k Fearless obrátili zády. Premiéra v Číně je naplánována už na leden 2006.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Obávaný bojovník

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Obávaný bojovník

Před sebou mám prázdný papír a v hlavě mi vibruje tisíc myšlenek. Jak tuhle recenzi napsat a přitom vzkázat tomu chlapíkovi v kimonu všechno, co bych chtěl? Jak na nic nezapomenout, když ho možná vidím naposledy v podobné žánrovce? Fearless je snadný na pochopení, ale o to hůř se o něm píše bez zbytečného sentimentu. Mám nakoukanou celou Jetovu filmografii a hongkongské akční škole jsem věnoval pěkných pár let svého života. Fearless může být návratem, tečkou, ale i novým odstavcem tohoto spec...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Obávaný bojovník


DVD a Blu-ray filmu Obávaný bojovník

Zatím nevyšlo.


Související články

30.7.2016 14:00 Téma: Proč bude Suicide Squad strašná pecka? Rubrika: Novinky Diskuze: 102 příspěvků
21.12.2015 15:08 Hawkeye chce do ringu Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
10.12.2015 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Listopad 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
10.8.2015 00:02 Mission: Impossible ponížilo Fantastickou čtyřku Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
2.8.2015 22:00 Mission: Impossible zabodovala. Bude šestka? Rubrika: Novinky Diskuze: 43 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.