Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu O život

O život /2008

Režie: Milan Šteindler

Hrají: Vojtěch Kotek, Dorota Nvotová, Bohumil Klepl, Robert Nebřenský, Pavla Tomicová

Česká premiéra: 7.2.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 30.9.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu O život

Ať už si o Milanovi Štaindlerovi myslíte cokoliv, nelze mu upřít, že za kamerou se snaží. Vrať se do hrobu se u kolegy Civala přerodilo ve V.I.M. kult, Díky za každé ráno bychom asi taky ověnčili nějakou tou sympatií a Perníková věž – no, aspoň se tu někdo snažil o jakous takous generační výpověď (jinak se nenechte zmást, tohle už se vážně nepovedlo). Šteindler od roku 2004 v rámci kinodistribuce vehementně pauzíruje, aby do toho konečně po čtyřech letech znovu třískl. V netradičně pojaté (další) generační výpovědi budou scenáristicky znásilněni Vojtka Kotek a Dorota Nvotová jako nekompatibilní páreček, který se během konzumace fermentovaných pochutin na jedné party chatě stane pozoruhodně kompatibilní – až do té míry, že z nedbalosti počne nový život. V rámci věkové kategorie pod dvacet se to samozřejmě ani jednomu nelíbí, a tak se ještě v noci rozhodnou vyrazit atakovat nejbližší lékárnu a svůj problém urychleně vyřešit. Chata je však situována doprostřed lesa a cesta do města se značně protáhne. Slovy profláklého vypravěče: začíná bizarní road-movie plná rozverných lapálií a jiných podivných příhod, která dovolí hrdinům poznat nejen spoustu nových (rozhodně bizarních) postav, ale především sami sebe. A tak i když tu jde „o život“, zase to s tou nekompatibilitou v rámci prožitých zážitků určitě tak špatné nebude a všechno jistě dobře dopadne. I když tu umírají lidi a hraje Alexander Hemala.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu O život

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu O život

Český film hraje o život. Už dlouho. A víme to všichni. Definitivní kolaps se pokouší v posledních týdnech a měsících zařídit kobercový nálet patlanin, který nemá v české historii obdoby. Pozitivní na něm je to, že se nás naučil varovat už svými názvy (Crash Road, Na vlastní nebezpečí, O život, Po hlavě ...), naopak silně znepokojivá je účast persón, které do pokladnice českého filmu přispěly nějakým tím nablýskaným zlaťákem. Selhávají nejen zelenáči a pánové, kteří měli už dávno nazout důcho...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu O život


DVD a Blu-ray filmu O život

Zatím nevyšlo.


Související články

31.12.2017 20:04 TOP 11: Nejpohodovější písničkové soundtracky Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 31 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.