O rodičích a dětech

O rodičích a dětech

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu O rodičích a dětech

O rodičích a dětech /2008

Režie: Vladimír Michálek

Hrají: David Novotný, Josef Somr, Ľubo Kostelný, Zuzana Stivínová, Lenka Vlasáková, Jiří Lábus

Česká premiéra: 6.3.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu O rodičích a dětech

V kostce: "Otec a syn procházejí Prahou a čím je slunce blíže k obzoru, tím upřímnější k sobě jsou. Ve 110 minutách dialogu se odrážejí pečlivě odkoukané životní situace a bizarní humor. V Michálkově podání vnizkl přirozený uvěřitelný film, kterému chybí hlubší emocionální dozvuk a naopak v něm přebývá nějaká ta minuta."

Galerie obrázků filmu O rodičích a dětech


Recenze filmu O rodičích a dětech

Vladimír Michálek se se svým Sekalem a Babím létem zařadil mezi úzkou skupinu tvůrců, kterým se tu ještě dá něco věřit. Minimálně to, že když natočí film, pravděpodobně bude alespoň koukatelný a když se hvězdy sejdou ve správné konstalaci, možná zasáhne svého diváka i o něco hlouběji.O rodičích a dětech trefuje kina v obecné divácké nevědomosti a možná i mírné ignoraci. Michálek bohužel (bohudík!) není Zdeněk Troška, aby se jeho jméno rozeznělo v uších věrných oveček, které jdou poslušně za s...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu O rodičích a dětech

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu O rodičích a dětech

Zatím nevyšlo.


Související články

10.6.2016 09:48 Téma: Sequely a nadávání na ně: Nekonečný koloběh Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
2.9.2015 09:00 7 filmů herce Petra Vrška Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
8.5.2015 14:00 Téma: Marvel potřebuje lepší záporáky! Jsou už na cestě? Rubrika: Novinky Diskuze: 56 příspěvků
23.1.2015 17:00 Letem světem českým filmem 2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
10.10.2014 10:00 TOP 5: Nejděsivější panenky Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

Hlavními protagonisty nového filmu Vladimíra Michálka jsou Otec (Josef Somr) a Syn (David Novotný). Syn je čerstvý čtyřicátník a žije si spokojeně se svou manželkou, Otec je bývalý biolog a sedmdesátiletý intelektuál, který to má v hlavě pořád ještě dobře srovnané. Jsou jako cukr a sůl, přesto se v rámci utužení rodinných vztahů jednou měsíčně scházejí na společné procházce a dolují ze sebe rozličná moudra o bytí i nebytí. A protože tady by měl zřejmě začít příběh, někde během toho dolování prosákne na povrch pár informací, které měly možná zůstat pro klid všech u ledu. Jako třeba nově objevený Vnuk, o němž neměl Syn ani potuchy a spousta dalších ran, které opětovně bolí, když se do nich přihazují nové souvislosti… Vypadá to jako jedna dlouhá povídka a překvapivě to neřeší žádné závažné světové otázky. David Novotný a Jiří Lábus už se navíc sešli v Non Plus Ultras, Zuzanu Stivínovou si zase Michálek proklepl ve filmu Anděl Exit - soudržný tým by mohl přinést dobré výsledky. Co vy na to? Třeba se nám blýská na lepší časy.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.