Nouzový východ

Revolutionary Road

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (16)
Plakát k filmu Nouzový východ

Nouzový východ /2008

Režie: Sam Mendes

Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Kathy Bates, Michael Shannon, Ryan Simpkins

Česká premiéra: 29.1.2009

USA premiéra: 26.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Nouzový východ

V kostce: "Žili, byli, milovali se a naslibovali si spoustu hezkých věcí. Nový dům, kupu dětí, život bez rutiny. A když přes všechnu snahu vytušili, že se na ně ta rutina sype, rozhodli se utéct do Paříže. Lehké rozhodování, těžké konání... Papírově silný film, který hovoří cosi o výjimečných režijních kvalitách (Sam Mendes je řemeslný génius) a také spoustu věcí o životě. Zejména o té největší - dostat se do scénáře filmu Sama Mendese je ohromně snadné, i když se tomu člověk usilovně brání.."

Galerie obrázků filmu Nouzový východ


Recenze filmu Nouzový východ

Mendes má zjevně s americkými spoluobčany nevyřízené účty. Potřebuje do nich strkat a smát se jejich světonázorům, ironicky a uštěpačně dloubat do jejich pohledů na život. Už Americká krása ukázala, že s tím oním bájným americkým snem to zase není tak velká pravda, jak se zpoza zámoří s oblibou předesílá. Velký bílý domek na předměstí, který vypadá přesně jako ten bílý domek hned vedle, u něj skotačící rodinka s upřímným úsměvem dosahujícím proporcí úsměvu Lucie Bílé, poskakující pejsek a slu...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Nouzový východ


DVD a Blu-ray filmu Nouzový východ

Zatím nevyšlo.


Související články

5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
4.11.2016 17:00 Rimsyho alternativní koutek: Dokumentární trháky z Jihlavy Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
2.11.2016 17:30 Akční legendy míří do Asie Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
17.10.2016 00:01 Affleck na první příčce, Max Steel katastrofou Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
2.10.2016 12:40 Víkendový výplach #369 o Mad Maxovi a Skále Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Sam Mendes, Leonardo DiCaprio, Kate Winslet. Momentálně nejjasněji zářící herecké hvězdy doplněné o jednoho z nejzajímavějších režisérů spojily síly a chystají frontální útok na Oscary 2009. Do předávání cen sice zbývá ještě více než rok, ale už jen při letmém pohledu na Revolutionary Road musí být každému jasné, že tenhle film bude horkým favoritem. Sam Mendes se v něm opět vrací do prostředí, které mu v jeho debutu Americká krása vyneslo několik plešounů a zajistilo slávu. Do obyčejného domu k obyčejné rodině. Příběh se tentokrát odehrává v upjatých padesátých letech, kdy se mladá manželská dvojice Frank a April Wheelerovi pokoušeli vychovávat svoje děti a zároveň čelit problémům, které manželství přináší. Když měl krizi středního věku Lester Burnham, pokoušel se sbalit dceřinu spolužačku a uchýlil se k lehkým drogám. V době po druhé světové válce se ale tyhle potíže musely řešit trošku jinak. DiCaprio a Winslet se od dob Titanicu dokázali vyšplhat až na herecký vrchol a Mendes z toho režisérského nikdy neslezl. Bohužel úspěch Americké krásy se mu už zopakovat nepodařilo. Road to Perdition byl jen „další dobrý film“ a Mariňák neměl díky svému tématu moc šancí k tomu, aby na Oscarech zabodoval. Revolutionary Road se však tváří jako návrat k tomu nejlepšímu, co kdy Mendes natočil. Jsme hodně zvědaví, co z toho vyleze.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.