Noc v muzeu

Night at the Museum

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (4)
Plakát k filmu Noc v muzeu

Noc v muzeu /2006

Režie: Shawn Levy

Hrají: Ben Stiller, Robin Williams, Carla Gugino, Kim Raver, Mickey Rooney, Owen Wilson

Česká premiéra: 18.1.2007

USA premiéra: 22.12.2006

Na DVD od: 7.5.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Noc v muzeu

Shawn Levy, v Americe oblíbený komediální tvůrce, v Evropě obyčejný zatracovaný rutinér (Dvanáct do tuctu, Růžový panter), u nás nenáviděný recyklátor, se vrací v plné polní s další komedií, která by měla rozvibrovat naše bránice do netušených poloh. Na paškál si vzal téma lehce koketující s peckami jako Jumanji či jeho libovolnými klony, v nichž se dějí divné věci, protože někdo zabral za nesprávnou kliku či hodil špatnou kostkou. Tentokrát je příběh situován do bezejmenného muzea, v němž se prochází noční hlídač jménem Larry (Ben Stiller) a kontroluje, zda jsou všechny exponáty na svých místech. Larry je snílek. Odjakživa si myslel, že je předurčen pro velké věci, ale život mu hází klacky pod nohy a nechává ho hnít někde na dně společnosti. Tahle práce je toho zářným důkazem. Místo toho, aby podepisoval šeky v kanceláři v šedesátém patře a prohýbal na svém mahagonovém stole sekretářky do nepřirozených úhlů, nosí legrační čepici s malým kšiltem a vandruje kolem cedule s nápisem „kostra jelena“. Ve filmech se však velké sny vždycky plní, to už přece všichni dobře víme. Právě tuhle noc dostává Larry možnost dokázat, jestli za něco stojí nebo si svůj velký potenciál jen vycucal z prstu.
V muzeu se začnou dít věci, které by se v normálním muzeu dít neměly. Kostra T-Rexe si vyjde na procházku na dámské toalety, voskoví kovbojové si začnou dávat reprízu finále Sedmi statečných a socha římského filozofa pojme neutuchající touhu dávat Larrymu hodiny sexuální výchovy zatímco se začne dvořit indiánské princezně. Než se Larrymu podaří zjistit, co se, u všech svatých, vlastně děje, je celé jeho pracoviště vzhůru nohama. A to by šéf ráno neměl vidět – nejen že by ho velmi pravděpodobně zabil, ba co hůř, asi i vyhodil. Larry je naštěstí koumák a na záhadu přijde bryskně: Za vším stojí jakýsi magický prazdroj, který sem prosákl škvírou ve stěně. Teď už stačí jen najít způsob, jak ho ovládnout a vrátit všechno zpátky do původní stavu… a to tak že rychle. Kosterní pozůstatky největšího žijícího tvora pobíhající po městě je položka, která by se vám jako reference na příští pracovní pozici asi moc nehodila…
Nevypadá to špatně, což? Levy je bohužel člověk, kterému už nevěříme… i tak by to… možná… no… však to znáte ;). Jména v obsazení jako Robin Williams (v žánru těžký harcovník) a Owen Wilson by přece jen snad mohli Levymu pomoci procpat se do první ligy a přestat být jen tím, do kterého se pořád jen spiklenecky šťouchá. Jak to dopadne se dozvíme letos o Vánocích.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Noc v muzeu

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Noc v muzeu

Nazdar, děcka. Už jste někdy byli v muzeu? Se školou? Vidíte to. Chris Columbus tam zřejmě chodí častěji a napadají ho tam šílené věci. Co kdyby najednou všechny exponáty ožily a chtěly z vás vymlátit duši? Je to dobrý nápad, nebo je to špatný nápad? Jaký je to nápad? Chris Columbus si už na tuhle otázku odpovědět nestihnul, místo toho raději vytáhnul šrajtofli a rozhodnul se, že o tom natočí film. Sto minut strávených v přírodovědném muzeu je pro mě v reálu synonymem nudy a pokud by mi něk...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Noc v muzeu


DVD a Blu-ray filmu Noc v muzeu

Zatím nevyšlo.


Související články

29.1.2017 12:39 Víkendový výplach #386 o robotech a dinosaurech Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
24.1.2017 17:16 Záznam MZ Live #91 o xXx 3, Elle a Rozpolceném Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
22.1.2017 12:21 Víkendový výplach #385 o Stathamovi a superhrdinech Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
6.1.2017 10:30 Profesor X a noví mutanti Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.